Oratorium św. Filipa Neri

Opiekun: ks. Sylwester Marcula

Do Oratorium św. Filipa Neri zapraszamy wszystkich katolików, którzy pragną budować swoje życie duchowe, rodzinne i społeczne na wierze katolickiej. Bezsprzecznie, nieprzerwanie bijącym źródłem duchowości katolickiej jest klasyczna liturgia rzymska. Skupia ona w sobie wieki rozwoju wiary i cywilizacji katolickiej. Dlatego jest ona dla nas centrum życia.

Zapraszamy bez względu na wiek, stan, czy wykształcenie. Wbrew obiegowej opinii nie trzeba znać łaciny, ani klasycznej liturgii. Po to jest Oratorium, abyś z nami wszystko powoli poznawał i pokochał.

Chcemy poprzez uczestnictwo w Mszach Świętych  Wszechczasów, nabożeństwach, konferencjach i innych spotkaniach odkrywać jaki jest Boży plan względem każdego człowieka i społeczeństwa.

Chcemy poznawać hierarchiczną wizję świata i jego sakramentalny wymiar. Ponieważ mamy świadomość, że źródłem tego jest Królowanie Chrystusa, od którego pochodzi wszelka władza na niebie i na ziemi, chcemy przywracać należną i najwyższą część Bogu oraz stanowi kapłańskiemu.  Pragniemy podkreślać katolickie posłannictwo ojcostwa, ponad to przywracamy mężczyznom i kobietom świadomość ich właściwych obowiązków w chcianej przez Boga chrześcijańskiej wizji świata.

ZAPRASZAMY:

  • Msza św.  Wszechczasów: czerwiec – wtorek godz. 19.00, I sobota miesiąca godz. 8.00.
  • Katechezy: wrzesień-czerwiec 2017/2018 – II sobota miesiąca godz. 10.00.
  • Spotkania integrujące – śniadania po Mszy św.w I sobotę miesiąca, kawa i herbata po katechezach.

Comments are closed