OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
03.10. 2021  XXVII Niedziela Zwykła

 1. Dziś I niedziela miesiąca- modlitwy za ofiarodawców i budowniczych kościoła, taca budowlana.
 1. Miesiąc październik jest poświęcony czci Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe po Mszy św. ok. godz. 18.30, w niedziele o godz. 17.30.
 2. We wtorek, 5 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Faustyny Apostołki Miłosierdzia Bożego.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek października, o godz. 18.00 zapraszamy na modlitwy. w intencji o liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 2. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności, pokoju serca i łaski zdrowia. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
 1. Bierzmowanie w tym roku odbędzie się 21 listopada o godz. 12.30. Przygotowanie do bierzmowania- niedziela g. 18.00 Msza św. i spotkanie bezpośrednio po Mszy św.
 1. Jak co roku w związku z rozpoczynającym się rokiem akademickim prosimy o ofiarę na nasze AWSD w Szczecinie. Koperty znajdują się przy wyjściu z kościoła na stoliku z prasą katolicką. Bóg zapłać za ofiarność.
 1. Za tydzień rozpoczniemy nowy cykl LABORATORIUM WIARY, które poprowadzi ks. prof. Mariusz Szajda- serdecznie zapraszamy 10 października o g. 18.35 (bezpośrednio po Mszy św. wieczornej).

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
26. 09. 2021  XXVI Niedziela Zwykła

 1. W każdą niedzielę o 10.00 Msza św. i spotkanie z dziećmi komunijnymi.
 2. Poniedziałek (27.09) – św. Wincentego a Paulo prezbitera.
 3. Wtorek (28.09) – Św. Wacława – akcja modlitewna „Koronka na ulicach świata”.
 4. Środa (29.09) – święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 5. I Piątek (1.10) – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Msza św. i spotkanie Straży Honorowej NSPJ. Spowiedź św. od 17:00 dla dzieci, młodzieży i starszych. Rozpoczynamy październik odprawianie codziennych nabożeństw różańcowych –   ok. 18.30, a w niedzielę o 17.30.
 6. I Sobota (2.10) – Św. Aniołów Stróżów – rano ks. Jan odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.
  Msza św. w intencji Żywego Różańca i nabożeństwo, zmiana tajemnic różańcowych.
 7. I Niedziela miesiąca (3.10)- o 10.00 poświęcenie różańców dla  dzieci.
 8. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Bierzmowanie w tym roku odbędzie się 21 listopada o godz. 12.30. Przygotowanie do bierzmowania- niedziela g. 18.00 Msza św. i spotkanie bezpośrednio po Mszy św.
 10. Jak co roku w związku z rozpoczynającym się rokiem akademickim prosimy o ofiarę na nasze AWSD w Szczecinie. Koperty znajdują się przy wyjściu z kościoła i w sklepiku. Bóg zapłać za ofiarność.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19. 09. 2021  XXV Niedziela Zwykła

 1. Dziś – jak w każdą III Niedzielę września, kwesta do puszek na KUL.
  Informujemy, że bierzmowanie w tym roku odbędzie się 21 listopada o godz. 12.30. Uczniów kl. VIII oraz inne osoby, które pragną przyjąć ten sakrament, zapraszamy dziś (19 września) na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. zapisy i spotkanie organizacyjne.
 2. W każdą niedzielę o 10.00 Msza św. i spotkanie z dziećmi komunijnymi.
 3. Wtorek (21.09) – święto świętego Mateusza apostoła i ewangelisty.
 4. Czwartek (23.09) – wspomnienie świętego Pio z Pietrelciny prezbitera.
 5. Piątek (24.09) – wypominki roczne.
 6. Zapraszamy do zakupu i lektury prasy katolickiej.
 7. Jak co roku w związku z rozpoczynającym się rokiem akademickim prosimy o ofiarę na utrzymanie Seminarium Duchownego w Szczecinie. Koperty znajdują się przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za życzliwość i ofiarność!
 8. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia!
 9. W niedzielę za tydzień 26 września odbędą się wybory do Rady Osiedla Żelechowa w Szkole Podstawowej nr 42 przy ulicy Hożej. Głosować można w godzinach od 9 do 20.
 10. W związku z dokonanym świętokradczym atakiem na Krzyż oraz Kapłana w parafii św. Józefa w Szczecinie dzisiaj po Mszach św. śpiewamy suplikacje prosząc miłosiernego Boga o nawrócenie i opamiętanie sprawcy profanacji i o powrót do zdrowia pobitego Kapłana, który musiał przejść operacje.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12. 09. 2021  XXIV Niedziela Zwykła

 1. Dziś uroczystość beatyfikacji Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia i matki Teresy Róży Czackiej– niewidomej opiekunki niewidomych. Rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania pod hasłem „W blasku ojcostwa św. Józefa”.
 2. Poniedziałek (13.09) – po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo: wystawienie NS, część różańca św. oraz Procesja Fatimska.
 3. Wtorek (14.09) – Podwyższenie Krzyża Świętego– zadbajmy o krzyże w naszych mieszkaniach i innych miejscach, poświęcenie nowych krzyży.
 4. Środa (15.09) – wspomnienie Najświętszej Marii Panny Bolesnej. Możliwość uzyskania odpustu dla członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 5. Piątek (17.09)- Dzień Golgoty Wschodu– rocznica agresji sowieckiej na Polskę.
 6. Sobota (18.09) św. Stanisława Kostki patrona Polski, dzieci i młodzieży. Odpust w Parafii św. Stanisława Kostki o 18:00.
 7. Niedziela (19.09) – jak w każdą III Niedzielę września kwesta do puszek na KUL.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne. Na pomoc Afgańczykom zebrano 855zł.
 9. Informujemy, że bierzmowanie w tym roku odbędzie się 21 listopada o godz. 12.30. Uczniów kl. VIII oraz inne osoby, które pragną przyjąć ten sakrament, zapraszamy w niedzielę (19 września) na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. zapisy i spotkanie organizacyjne.
 10. W sobotę o godz.10.00 zbiórka ministrancka.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
05. 09. 2021  XXIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś modlimy się za naród Afganistanu dotknięty cierpieniem, w przedsionku kościoła PZC zbiera ofiary dla potrzebujących Afgańczyków.
 2. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Po Mszy św. spotkanie z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami.
 3. W niedzielę, 12 września będziemy przeżywać uroczystość beatyfikacji Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. Bezpośrednim naszym przygotowaniem do tej uroczystości jest Nowenna o liczne i trwałe owoce tej beatyfikacji. Zapraszamy codziennie o godz. 18.00 na Mszę św. z Nowenną.
 4. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności, pokoju serca i łaski zdrowia. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
 1. Zapraszamy do udziału w naszych wspólnotach parafialnych: Żywy Różaniec, Straż Honorowa NSPJ, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Apostolstwo Margaretka, Kościół Domowy, Parafialny Zespół Caritas i Ministranci.
 1. W sobotę o godz.10.00 zbiórka ministrancka.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

Zapowiedzi przedślubne:

SOWA NATALIA MARIA, st.wolny, zam. Szczecin
BEREŻNICKI KRZYSZTOF, st.wolny, zam. Szczecin

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
29.08. 2021  XXII Niedziela Zwykła

 1. Środa (01.09) – 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy oddali swe życie walcząc za naszą Ojczyznę. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny – dzieci i rodziców oraz nauczycieli i katechetów zapraszamy na Mszę Św. o 18:00.
 2. Od 1 września wieczorne Msze św. o godz. 18.00, a od przyszłej niedzieli powraca Msza św. o godz. 12.30. Biuro parafialne czynne w środy od 16.00 do 17.00 oraz soboty od 11.30 do 12.30.
 3. I Czwartek (02.09) – Msza Św. i Godzina św.
 4. Piątek (03.09) – od 17 spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i starszych – zapraszamy wszystkich do rozpoczęcia praktyk dziewięciu I piątków, którzy jeszcze tego nie uczynili z różnych względów. O 18.00 Msza św. i spotkanie Straży Honorowej NSPJ. W piątek rozpoczynamy w całym Kościele Nowennę o owoce beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
 5. Sobota (04.09) – rano ks. Jan odwiedzi w domu chorych z posługą sakramentalną. O 18.00 Msza św. w intencji ŻR i nabożeństwo I sobotnie.
 6. I Niedziela (05.09) –Na Mszy św. o 10.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, a po Mszy św. spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami.
 7. Za tydzień w niedzielę w całej Polsce obchodzić będziemy „Dzień Solidarności z Afgańczykami” – dzień modlitw o pokój i miłosierdzie. Przy wyjściu z kościoła odbędzie się kwesta do puszek na rzecz potrzebujących ludzi w Afganistanie.
 8. Zapraszamy do udziału w naszych wspólnotach parafialnych: Żywy Różaniec, Straż Honorowa NSPJ, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Apostolstwo Margaretka, Kościół Domowy, Parafialny Zespół Caritas i Ministranci.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy w Niedzieli artykuł pt. Od hrabianki do franciszkanki. To historia Róży Czackiej, założycielki zakładu dla niewidomych w Laskach, która 12 września zostanie ogłoszona błogosławioną (razem z Prymasem Stefanem Wyszyńskim).
 10. Bóg zapłać panu Mieczysławowi i jego pracownikom za wykonane prace ziemne na placu parafialnym. Dziękujemy za troskę o kościół i dobroci z kuchni i działki, za okazywaną życzliwość i wsparcie.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

Zapowiedzi przedślubne:

SOWA NATALIA MARIA, st.wolny, zam. Szczecin
BEREŻNICKI KRZYSZTOF, st.wolny, zam. Szczecin

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
22.08. 2021  XXI Niedziela Zwykła

 1. Rozpoczynamy ostatni tydzień wakacji. Warto się zastanowić: jak wykorzystaliśmy ten czas czy także wewnętrznie on nas ubogacił? Zróbmy rachunek sumienia: czy dochowaliśmy wierności Bogu i ludziom, czy po chrześcijańsku świętowaliśmy dzień Pański, czy nie omijaliśmy okazji do czynienia dobra?
 2. Czwartek (26.08) – Uroczystość NMB Częstochowskiej
 3. Piątek (27.08) – św. Moniki – Wypominki roczne
 4. Niedziela (29.08) – Dożynki Archidiecezjalne w Kołbaczu.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. W minioną środę -gościliśmy panią architekt Magdalenę Czeską, która przywiozła gotowy projekt witraży cherubinów do okien prezbiterium. Wykonanie i montaż nastąpi po nowym roku- mamy czas na zebranie środków (dotychczas uzbieraliśmy na ¼ jednego witraża). Omówiliśmy również założenia koncepcyjne do projektowanej mozaiki prezbiterium.
 7. Bóg zapłać za przesyłane pozdrowienia z wakacji i pielgrzymich szlaków. Dziękujemy za troskę o kościół i okazywaną życzliwość.                                                                              Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
15.08. 2021  Wniebowzięcie NMP

 1. Dziś uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Na każdej Mszy świętej poświęcenie zbóż, ziół, kwiatów, owoców i warzyw.
 2. W czwartek 19.08 po Mszy św. różaniec i procesja fatimska.
 3. W miniony piątek zakończył się montaż nowego ogrodzenia. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.
 4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 5. Bóg zapłać za troskę o kościół (porządek i kwiaty), okazywaną pomoc, życzliwość i troskę wobec nas kapłanów. Dziękujemy również za regularnie ofiarowywane różne dobroci z kuchni i działki.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
08.08. 2021  XIX Niedziela Zwykła

 1. Ofiary dzisiaj złożone na tacę przeznaczone są, zgodnie ze zwyczajem i tradycją- jak w każdą II niedzielę sierpnia, na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny.
 2. Od jutra rozpocznie się montaż nowego ogrodzenia placu kościelnego.
 3. W piątek Msza św. i spotkanie ADŚ.
 4. Za tydzień w niedzielę (15.08) – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Na każdej Mszy świętej poświęcenie zbóż, ziół, kwiatów, owoców i warzyw.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Tydzień temu PZC na pomoc zagrożonym regionom zebrał 738zł. Bóg zapłać również za ofiary składane na tacę, w kopertach i na konto na rzecz budowy. Koszt samego ogrodzenia z montażem wyniesie ponad 40 tys. zł.
 7. Bóg zapłać za okazywaną pomoc, życzliwość i troskę wobec parafii i nas kapłanów. Dziękujemy również za regularnie ofiarowywane różne dobroci z kuchni i działki.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
01.08. 2021  XVIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś I niedziela miesiąca, taca budowlana. Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę do puszki na pomoc ofiarom poszkodowanych regionów.
 2. W I Piątek (06.08) – Przemienienie Pańskie – to święto wprowadził papież Kalikst III z podziękowaniem Bogu za zwycięstwo oręża chrześcijańskiego nad Turkami pod Belgradem 06.08.1456r. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i starszych od 18.00.  Msza św. i spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 3. I Sobota (07.08) – rano ks. Jan odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.   Msza św. i spotkanie Żywego Różańca, zmiana tajemnic.
 4. Niedziela (08.08) – jak co roku w drugą niedzielę sierpnia ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są tradycyjnie na KUL i Wydział Teologiczny.
 5. Bóg zapłać za okazywaną pomoc, życzliwość i troskę wobec parafii i nas kapłanów. Dziękujemy również za regularnie ofiarowywane różne dobroci z kuchni i działki.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
25. 07. 2021  XVII Niedziela Zwykła
ODPUST KU CZCI ŚW. KRZYSZTOFA

 1. Dziś uroczystość odpustowa ku czci św. Krzysztofa. Sumie odpustowej o 11.30 przewodniczyć będzie ks. Piotr Raczyński. Poświęcenie pojazdów po sumie oraz po wieczornej Mszy św.
 2. W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszki na pomoc ofiarom poszkodowanych regionów.
 3. Przy wyjściu z kościoła możemy zobaczyć figurę św. Antoniego (będzie poświęcona podczas sumy odpustowej). Każdy, kto doświadczył w swoim życiu wstawiennictwa i pomocy św. Antoniego, może w piękny sposób odwdzięczyć się za otrzymaną łaskę składając dowolną ofiarę na potrzeby najuboższych. Św. Antoni nieustannie wstawia się za nami, a nasza jałmużna na rzecz ubogich będzie miła Bogu, gdy ją ofiarujemy w duchu miłosierdzia.
 4. Bóg zapłać za piękne kompozycje kwiatowe oraz nowe ampułki do naszego kościoła. Bardzo dziękujemy Dimie i Wasylowi- synom p. Słowińskich, za demontaż starego ogrodzenia i wykoszenie trawy na placu kościelnym.
 5. W piątek Msza św. i modlitwy wypominki roczne.
 6. Solenizantom i jubilatom życzymy obfitych darów Bożych, a wszystkim przeżywającym urlopy i wakacje- dobrego wypoczynku.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.­

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
18. 07. 2021  XVI Niedziela Zwykła

 1. Dziś gościmy ks. Sylwestra Marculę- naszego dawnego wikariusza, a obecnie proboszcza parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Szczecinie. Wesprzyjmy Księdza swoją modlitwą i darem serca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są jako symboliczny nasz wkład w organizację budowy. Sami budujemy – zatem doskonale rozumiemy, jak ważne i trudne są to działania.
 2. W przyszłą niedzielę (25.07) o 11.30 suma odpustowa ku czci św. Krzysztofa, której przewodniczyć będzie ks. Piotr Raczyński. Wszystkich serdecznie zapraszamy- odpust, to imieniny parafii- zatem nikogo z rodziny parafialnej nie powinno zabraknąć na tej uroczystość. Poświęcenie pojazdów po sumie odpustowej oraz po wieczornej Mszy św.

Przed uroczystością odpustową, w czwartek, piątek i sobotę (22-23-24.07) po Mszy św. Triduum ku czci św. Krzysztofa.

 1. Bóg zapłać za ufundowanie nowego pulpitu pod mszał oraz figury św. Antoniego.
 2. Dotarły już elementy nowego ogrodzenia- Bóg zapłać Panom za rozładunek.
 3. Solenizantom i jubilatom życzymy obfitych darów Bożych, a wszystkim przeżywającym urlopy i wakacje- dobrego wypoczynku.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

­

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
04. 07. 2021  XIV Niedziela Zwykła

 

1.    Dziś I niedziela miesiąca – modlitwy za ofiarodawców i budowniczych kościoła, taca budowlana.

2.    Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu nie będzie Mszy Świętej niedzielnej o 12.30, a wieczorne Msze św. będą o godz. 19.00. Pozostałe Msze św. bez zmian. Biuro Parafialne w lipcu i sierpniu czynne będzie w środy i soboty po Mszy św. wieczornej.

3.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

4.    Budowlane informacje:

·      w II połowie lipca zapowiedzieli swój przyjazd architekci z propozycjami projektów witraży cherubinów oraz mozaiki ściany w prezbiterium.

·      geodeta na nowo wskazał punkty graniczne

·      przygotowujemy się do wymiany ogrodzenia placu kościelnego. Wg deklaracji wykonawcy zlecenie zostanie wykonane jeszcze w lipcu lub w I połowie sierpnia.

5.    Bóg zapłać za każdy gest życzliwości wobec Kościoła i nas kapłanów.

6.    Za 2 tygodnie w niedzielę 18 lipca gościć będziemy ks. Sylwestra Marculę.

7.    Życzymy wszystkim dobrego wypoczynku i bezpiecznych wakacji. Przypominamy także o obowiązku modlitwy i uczestnictwie w niedzielnej Mszy świętej- nie ma już dyspensy covidowej.

 

                                                                   Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
27. 06. 2021  XIII Niedziela Zwykła

 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej.
 2. PZC zebrał na kolonie Caritas kwotę 730 zł. – Bóg zapłać!
 3. W lipcu i w sierpniu nie będzie Mszy Świętej niedzielnej o 12.30, a wieczorne Msze św. będą o godz. 19.00. Pozostałe Msze św. bez zmian. Biuro Parafialne w lipcu i sierpniu czynne będzie w środy i soboty po Mszy św. wieczornej.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu nowy numer Głosu Szczecińsko – Kamieńskiego.
 5. Wtorek (29.06) – uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła.
 6. I Czwartek (01.07) – wspomnienie świętego Ottona z Bambergu, patrona naszej archidiecezji.
 7. I Piątek (02.07) – spowiedź św. od 18:00. Msza św. i spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 8. I Sobota (03.07) – święto św. Tomasza apostoła. Rano ks. Jan odwiedzi chorych po domach z posługą sakramentalną. O 19:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 9. Pierwsza niedziela (04.07) -taca budowlana.
 10. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
20. 06. 2021  XII Niedziela Zwykła

 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej. Dzisiaj dzień Fatimski różaniec i procesja.
 2. Przy wyjściu z kościoła odbywa się kwesta do puszek na kolonie letnie organizowane przez Caritas. Bóg zapłać za ofiarność!
 3. Poniedziałek (21.06) – Św. Alojzego Gonzagi. Tego dnia przypada 31. Rocznica święceń ks. Wiesława- zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji Jubilata.
 4. Piątek (25.06) –   zakończenie roku szkolnego dla wszystkich uczniów.
  O 18.00 wypominki roczne.
 5. Sobota (26.06) – 33r. święceń ks. Proboszcza.
 6. W lipcu i w sierpniu nie będzie Mszy Świętej niedzielnej o 12.30, a wieczorne Msze św. będą o godz. 19.00. Pozostałe Msze św. bez zmian. Biuro Parafialne w lipcu i sierpniu czynne będzie w środy i soboty po Mszy św. wieczornej.
 7. Zapraszamy do zakupu i lektury prasy katolickiej.
 8. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

­

­

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
13. 06. 2021  XI Niedziela Zwykła

 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej. Dzisiaj dzień Fatimski różaniec i procesja.
 2. Przy wyjściu z kościoła odbywa się kwesta do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać za ofiarność!
 3. Poniedziałek (14,06) – Bł. Michała Kozala bp m.
 4. Czwartek (17.06) – Św. Brata Alberta Chmielowskiego
 5. Niedziela (20.06) – jak co roku  kwesta do puszek na kolonie letnie organizowane przez Caritas. Na pomoc p. Barbarze udało się zebrać 1070zł – Bóg zapłać!
 6. Informujemy, że Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że 20 czerwca br. dyspensy zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach.
 7. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
06. 06. 2021  X Niedziela Zwykła

 1. Dziś I niedziela miesiąca – modlitwy za ofiarodawców, budowniczych i fundatorów naszego kościoła, taca budowlana.
 2. Nabożeństwa czerwcowe z litanią do NSPJ po Mszy św. wieczornej.
 3. 19 maja był pożar mieszkania przy ul. Asnyka 10. Na szczęście mieszkająca tam starsza pani Barbara i jej wnuczka są całe i zdrowe. Zniszczeniu uległ ich dobytek- dziś po każdej Mszy św. PZC przeprowadzi zbiórkę do puszki na pomoc dla p. Barbary, która obecnie mieszka u córki na ul. Retry 6. Bóg zapłać za okazane serce!
 4. Jutro swoje imieniny obchodzi ks. Wiesław – zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji dostojnego Solenizanta.
 5. W piątek, 11 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa- odnowimy Akt poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, Msza św. i spotkanie ADŚ.
 6. Bóg zapłać za każde świadectwo wiary i miłości do Pana Boga i bliźniego.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Natalia Bzdak (Kwiatkowska), rzym.-kat., ul. Grzymińska, Szczecin
Mariusz Bzdak, rzym-kat., ul. Grzymińska, Szczecin

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
30. 05. 2021  TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Niedziela (30.05) – uroczystość Najświętszej Trójcy. Pierwsza Komunia św. odbędzie się o godz. 12.30 (+Komunie św. rodzinne w innych terminach).
 2. Rocznica Komunii Św.- w Boże Ciało 3 czerwca o godz. 11.30. Msza św. i spotkanie organizacyjne dla dzieci rocznicowych i ich rodziców dziś po Mszy św. o 10.00. Spowiedź św. i próba dzieci rocznicowych środę (2. 06) o 17.00.
 3. W Boże Ciało Msze św. o 8.30, 10.00, 11.30 (z procesją) i 18.00. W tym roku procesja wokół kościoła- o wykonanie ołtarzy prosimy: Straż Honorową NSPJ (I ołtarz po lewej stronie wejścia do kościoła), Rodziców dzieci komunijnych (II ołtarz – przy oknie biura parafialnego), Służbę Liturgiczną Ołtarza Dorosłych wraz z ministrantami (III ołtarz od strony placu zabaw), Rodziców dzieci rocznicowych (IV ołtarz od prawej stronie wejścia do kościoła). Przygotowanie ołtarzy w środę po Mszy św.
 4. Próba sypania kwiatków w środę (2.06) po Mszy św. – zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki. Wiernych prosimy o przynoszenie płatków kwiatów do sypania podczas procesji.
 5. Od wtorku nabożeństwa czerwcowe z litanią do NSPJ po Mszy św. wieczornej.
 6. Polecamy prasę katolicką.
 7. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni odnowy życia duchowego: w piątek od 17.00 spowiedź św. i spotkanie Straży Honorowej NSPJ, w sobotę rano odwiedziny chorych i wieczorem spotkanie Żywego Różańca.
 8. Trwają prace projektowe witraży do okien prezbiterium – przedstawiać będą cherubinów w postawie adoracyjnej. Koszt 1 witraża wyniesie ok. 15 tys. zł (z oknem)– można zgłaszać chęć fundacji (indywidualnie lub rodzinnie).
 9. 19 maja był pożar mieszkania przy ul. Asnyka 10. Na szczęście mieszkająca tam starsza pani Barbara i jej wnuczka są całe i zdrowe. Zniszczeniu uległ ich dobytek- w przyszłą niedzielę (6.06) Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszki na pomoc dla p. Barbary, która obecnie mieszka u córki na ul. Retry 6.
 10. Bóg zapłać za każde świadectwo wiary i miłości do Pana Boga i bliźniego.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

ARTUR ROBERT SIONKOWSKI, st. wolny, zam. ul. Robotnicza
KATARZYNA ANNA MAŃKIEWICZ, st. wolny, zam. ul. Robotnicza

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16. 05. 2021  VII N. WIELKANOCNA WNIEBOWSTĄPIENIE

 1. Dzisiejsza taca (III niedziela miesiąca) przeznaczona jest na zapłatę rachunku za ogrzewanie kościoła.
 2. Na prośbę Ojca św. Franciszka w jedności z Sanktuariami całego świata w maju codziennie o 17:30 RÓŻANIEC i nabożeństwo majowe w intencji o ustanie pandemii, oraz za zakażonych i chorych na Covid – 19.
 3. Niedziela (23.05) – uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 4. Pierwsza Komunia św. odbędzie się w niedzielę 30 maja o godz. 12.30 (+Komunie św. rodzinne w innych terminach).

Rocznica Komunii Św.- w Boże Ciało 3 czerwca o godz. 11.30. Msza św. i spotkanie organizacyjne dla dzieci rocznicowych i ich rodziców w przyszłą niedzielę (23.05) o 12.30.

 1. Polecamy prasę katolicką.
 2. Bóg zapłać za każde świadectwo wiary i miłości do Pana Boga i Kościoła świętego.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
MAKSYMILIAN STEFAN SZYMANEK, st. wolny, zam. ul. Robotnicza
KAROLINA NOWAK, st. wolny, zam. ul. Robotnicza

PAWEŁ ADAM URLICH, st. wolny, zam. ul. Grzymińska
IWONA MAŁGORZATA SOŁOWIJ, st. wolny, zam. ul. Świętoborzyców

­

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16. 05. 2021  VII N. WIELKANOCNA WNIEBOWSTĄPIENIE

 

 1. Dzisiejsza taca (III niedziela miesiąca) przeznaczona jest na zapłatę rachunku za ogrzewanie kościoła.
 2. Na prośbę Ojca św. Franciszka w jedności z Sanktuariami całego świata w maju codziennie o 17:30 RÓŻANIEC i nabożeństwo majowe w intencji o ustanie pandemii, oraz za zakażonych i chorych na Covid – 19.
 3. Niedziela (23.05) – uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 4. Pierwsza Komunia św. odbędzie się w niedzielę 30 maja o godz. 12.30 (+Komunie św. rodzinne w innych terminach).

Rocznica Komunii Św.- w Boże Ciało 3 czerwca o godz. 11.30. Msza św. i spotkanie organizacyjne dla dzieci rocznicowych i ich rodziców w przyszłą niedzielę (23.05) o 12.30.

 1. Polecamy prasę katolicką.
 2. Bóg zapłać za każde świadectwo wiary i miłości do Pana Boga i Kościoła świętego.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
MAKSYMILIAN STEFAN SZYMANEK, st. wolny, zam. ul. Robotnicza
KAROLINA NOWAK, st. wolny, zam. ul. Robotnicza

PAWEŁ ADAM URLICH, st. wolny, zam. ul. Grzymińska
IWONA MAŁGORZATA SOŁOWIJ, st. wolny, zam. ul. Świętoborzyców

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
09. 05. 2021  VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Na prośbę Ojca św. Franciszka w jedności z Sanktuariami całego świata w maju codziennie o 17:30 RÓŻANIEC i nabożeństwo majowe w intencji o ustanie pandemii, oraz za zakażonych i chorych na Covid – 19.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 spotkania z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.
 3. W czwartek 13 maja – wyjątkowo przed Mszą św. – na zakończenie różańca św. procesja fatimska – serdecznie zapraszamy.
 4. W piątek (14.05) –Msza św. i spotkanie ADŚ.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego.
 6. Mamy miłą niespodziankę z Kipsing w Kenii – do większości rodziców adopcyjnych dotarły życzenia świąteczne od ich adoptowanych na odległość dzieci. Zapraszamy do zakrystii po odbiór życzeń i podziękowań.
 7. Dziękując za wszelkie dobro, życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia!
 8. Na zakończenie pomódlmy się za zmarłych w tym tygodniu 2 kapłanów: ks. Andrzeja Tychońca (proboszcza Węgorzyna – parafii, gdzie obecnie jest nasz dawny wikariusz ks. Piotr Raczyński) i ks. Wincentego Jankowskiego (dawnego proboszcza Niebuszewa). Wieczny odpoczynek…

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
MAKSYMILIAN STEFAN SZYMANEK, st. wolny, zam. ul. Robotnicza
KAROLINA NOWAK, st. wolny, zam. ul. Robotnicza

PAWEŁ ADAM URLICH, st. wolny, zam. ul. Grzymińska
IWONA MAŁGORZATA SOŁOWIJ, st. wolny, zam. ul. Świętoborzyców

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
25.04.2021.2021  IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Niedziela (25.04) – rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 2. Wtorek (27.04) – 7 r. kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII.
 3. Czwartek (29.04) – święto św. Katarzyny Sieneńskiej – Patronki Europy.
 4. Piątek (30.04) – Wypominki Roczne.
 5. Sobota (01.05) – rano ks. Jan odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.

Wieczorem Msza św. i spotkanie Żywego Różańca.

 1. Niedziela (02.05) – Dzień Flagi Narodowej – pamiętajmy o udekorowaniu naszej posesji.
 2. Nabożeństwo majowe w niedzielę i święta o 17:30 a w dzień powszedni po Mszy św. wieczornej.
 3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Głos Szczecińsko-Kamieński.
 4. Dziękując za wszelkie dobro, życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia!

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
18.04.2021.2021  III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiaj (18.04) rozpoczynamy 13 Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.
 1. Ofiary składane dziś na tacę (III niedziela miesiąca) przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać!
 1. W każdą środę po Mszy św. wieczornej (ok. 18.40) spotyka się grupa osób na kręgu biblijnym. Zapraszamy chętnych na 30 minut czytania Słowa Bożego.
 1. Piątek (23.04) – Św. Wojciecha – głównego Patrona Polski.
 1. Niedziela (25.04) – Światowy Dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 2. Na rzecz ubogich PZC w zeszłą niedzielę zebrał 618zł.
 3. Dziękując za wszelkie dobro, życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia!

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

Zapowiedzi przedślubne:

Kugler Szymon
Garstecka Paulina

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4.04.2021.2021  NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

 1. Jutro poniedziałek wielkanocny (05.04). Msze Święte według porządku niedzielnego. Taca  przeznaczona jest  na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 2. Piątek  (09.04)  – msza św. ADŚ i Straży Honorowej NSPJ
 3. W niedzielę Bożego Miłosierdzia (11.04) – w sąsiedniej parafii suma odpustowa o 18.00. Rozpoczniemy 77 Tydzień Miłosierdzia, który ma skłonić nas do otwarcia się na miłosierdzie Boga i do odkrycia Jego obecności w bliźnich, szczególnie tych najbardziej potrzebujących. Po Mszach św.,  jak co roku, kwesta do puszek na rzecz Caritas.
 4. Polecamy czasopisma religijne „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i Miłujcie się.
 5. Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie i aktywny udział w Triduum Sacrum, oraz czytającym, śpiewającym i całej służbie liturgicznej. Bóg zapłać za porządki w kościele i wystrój.
 6. Z okazji święta Wielkiej Nocy życzymy wszystkim Parafianom jak i miłym Gościom, aby Zmartwychwstały Chrystus, który jest miłością przyniósł nam wszystkim w tym trudnym czasie pokrzepienie, nadzieję i radość. Niech Jego bliskość otwiera nasze serca i umacnia nas   do powstawania każdego dnia ze śmierci do życia, do przezwyciężenia lęku przed przyszłością, do budowania jedności, do zawierzenia codzienności Bożemu miłosierdziu.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

­28.03.2021  NIEDZIELA PALMOWA

 1. Przy wyjściu z kościoła kwesta na kwiaty do Bożego Grobu. Niech każda rodzina w dowód wdzięczności Panu Bogu za otrzymane łaski z prośbą o oddalenie pandemii i dalsze Boże błogosławieństwo złoży ofiarę.
 2. Porządek TRIDUUM PASCHALNEGO:

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu
i sakramentu kapłaństwa: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.30. Spowiedź od godz. 18.00 do 18.45.

Wielki Piątek – pamiątka Męki i Śmierci Chrystusa na Krzyżu: adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do 21.30, o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia Bożego Droga Krzyżowa w naszym kościele.  Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post. Spowiedź od godz. 15.00 – 16.00 oraz 18.00 – 18.45.

Wielka Sobota – wigilia Zmartwychwstania Pańskiego: adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 8.00 do 19.00. Spowiedź od godz. 10.00 do godz. 15.00, o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego. Poświęcenie pokarmów od godz. 10.00 do 15.00 – co 15 min., do kosza można składać dary żywności, przeznaczone dla ludzi biednych z naszej parafii. Liturgia Wigilii Paschalnej – o godz. 19.00.

Niedziela Zmartwychwstania: 7.00- Msza św. rezurekcyjna, nie ma Mszy św. o 8.30, następnie 10.00, 11.30, 12.30 i 18.00. W II dzień Świąt- jak w niedziele.

 1. Serdecznie dziękujemy za okazywaną życzliwość, troskę o kościół i nas kapłanów. Bóg zapłać!

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

­­

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
21.03.2021  V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Dzisiaj ofiary składane na tacę przeznaczone są na ogrzewanie kościoła.
 2. Jutro rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. prob. Krzysztof Conder.  Na Msze Święte z nauką rekolekcyjną zapraszamy:

w poniedziałek, wtorek i środę o 9:00 i 18.00. Okazja do spowiedzi przed i w czasie Mszy Świętej rekolekcyjnej.

 1. Czwartek (25.03)-  uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Możliwość podjęcia duchowej adopcji.
 2. Piątek (26.03) – Dobrego łotra – Wypominki roczne. Droga krzyżowa o 18.30
 3. Sobota (27.03) –Z soboty na niedzielę zmiana czasu.
 4. Niedziela Palmowa (28.03) – poświęcenie palm. Kwesta do puszek na kwiaty do Bożego grobu.
 5. Polecamy prasę katolicką: Niedziela i Gość Niedzielny.
 6. Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece, palmy oraz kartki świąteczne i baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na świąteczną pomoc najuboższym naszej wspólnoty parafialnej. Do kosza CARITAS można przynosić żywność trwałą.
 7. Serdecznie dziękujemy za okazywaną życzliwość, troskę o kościół i nas kapłanów. Bóg zapłać!

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
14.03.2021  IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Dziś o o godz. 10.00 poświęcenie i wręczenie książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Gorzkie Żale o 17.30. – część I.
 2. Piątek (19.03)- uroczystość św. Józefa, o 18.30   Droga Krzyżowa.
 3. Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece, palmy oraz kartki świąteczne i baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na świąteczną pomoc najuboższym naszej wspólnoty parafialnej. Do kosza CARITAS można przynosić żywność trwałą.
 4. Serdecznie dziękujemy za okazywaną życzliwość i troskę o kościół i nas kapłanów. Bóg zapłać!
 5. W przyszłą niedzielę (III niedziela miesiąca) ofiary składane na tacę przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 6. Przypominamy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 22-23-24 marca (pn., wt., śr.).

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
07.03.2021  III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Dziś I niedziela miesiąca – taca budowlana. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale o 17.30. – część III.
 2. Piątek (12.03)- o 18.00 Msza św. Apostolstwa Dobrej Śmierci, o 18.30   Droga Krzyżowa.
 3. Sobota (13.03) – 8 rocznica wyboru Papieża Franciszka.
 4. Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece, palmy oraz kartki świąteczne i baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na świąteczną pomoc najuboższym naszej wspólnoty parafialnej. Do kosza CARITAS można przynosić żywność trwałą.
 5. Serdecznie dziękujemy za okazywaną życzliwość i troskę o kościół i nas kapłanów. Bóg zapłać!
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 poświęcenie i wręczenie książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
 7. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 22-23-24 marca (pn., wt., śr.). Poprowadzi je dawny wikariusz naszej parafii, a obecnie proboszcz parafii Klępicz- ks. Krzysztof Conder.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

­

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28.02.2021  II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Przy wyjściu z kościoła kwesta do puszek na misje ad gentes.Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Dzisiaj zapraszamy na Gorzkie Żale o 17.30 – część II.
 3. W pierwszy czwartek miesiąca (4.03) – Św.  Kazimierza Królewicza. Msza Święta oraz Godzina Święta.
 4. W pierwszy piątek (5.03) – spowiedź święta od 17.00. Msza św. i spotkanie Straży Honorowej NSPJ. Droga Krzyżowa o 18.30.
 5. Taca zbierana podczas Mszy Świętej wieczornej jest naszą jałmużną wielkopostną. Uczestnicząc w Drodze Krzyżowej lub w Gorzkich Żalach zyskujemy odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. W pierwszą sobotę (6.03) – rano ks. Jan odwiedzi chorych  z posługą sakramentalną. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 7. W pierwszą niedzielę miesiąca (7.03) – modlitwy za ofiarodawców i budowniczych, taca budowlana.
 8. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Bóg zapłać za okazywane dobro i wszelką życzliwość.
 9. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 22-23-24 marca (pn., wt., śr.). Poprowadzi je dawny wikariusz naszej parafii, a obecnie proboszcz parafii Klępicz- ks. Krzysztof Conder.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
21.02.2021  I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dziś taca przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale o 17.30.
 2. W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo drogi krzyżowej o 18.30.
 3. Uczestnicząc w Drodze Krzyżowej czy Gorzkich Żalach zyskujemy odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W piątek Msza św. i wypominki roczne.
 5. W przyszłą niedzielę (28.02).-  kwesta do puszek na misje Ad Gentes
 6. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Bóg zapłać za okazywane dobro i wszelką życzliwość.
 7. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 22-23-24 marca (pn., wt., śr.). Poprowadzi je dawny wikariusz naszej parafii, a obecnie proboszcz parafii Klępicz- ks. Krzysztof Conder.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
14.02.2021  VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. 17 lutego Środa Popielcowa- Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00, 17.00, 18.00 i 19.00.
 2. W piątki po Mszy św. (ok. 18.30) DROGA KRZYŻOWA.
 3. W niedziele Wielkiego Postu GORZKIE ŻALE o godz. 17.30.
 4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
 5. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Bóg zapłać za okazywane dobro i wszelką życzliwość.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
31.01.2021  IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Wtorek (2.02) święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte o 9.00 i 18.00. Podczas Mszy Świętych poświęcenie świec. Ofiary, które złożymy na tacę, przeznaczone będą jak co roku, na zakony klauzurowe, w związku z Dniem Życia Konsekrowanego.
 2. Informujemy, że na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji, Caritas zebrał 930 zł.- Bóg zapłać!
 3. Środa (3.02) wspomnienie świętego Błażeja – patrona chorób gardła – po Mszy Św.  specjalne błogosławieństwo świecami.

W każdą środę po Mszy św. wieczornej (ok. 18.40) spotyka się grupa osób na kręgu biblijnym. Zapraszamy chętnych na 30 minut czytania Słowa Bożego.

4 Pierwszy czwartek (4.02) modlitwy o powołania oraz Godzina święta.

 1. Pierwszy piątek (5.02) – wspomnienie świętej Agaty (błogosławieństwo wody i chleba. Od 17.00 spowiedź święta. Msza św. Straży Honorowej NSPJ.
 2. Pierwsza sobota (6.02) – rano ks. Jan odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Msza Święta o 18 w intencjach Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic.
 3. Pierwsza niedziela miesiąca (7.02) – taca budowlana. Na Mszy św. o 10:00 – poświęcenie świec dla dzieci pierwszokomunijnych i spotkanie z rodzicami, których dzieci mają w tym roku przystąpić do I Komunii Św.
 4. Kontynuujemy program adopcji na odległość dzieci i młodzieży w Kipsing w Kenii. Zachęcamy również nowe rodziny do włączenia się w to ważne dzieło. Koszt rocznej adopcji wynosi 100 dolarów (nauka, mundurek, jedzenie). Wpłaty można dokonywać za pośrednictwem parafii lub bezpośrednio na konto Fundacji Szczecińska na nr rachunku 18 1750 0012 0000 0000 2691 4078 z zaznaczeniem „adopcja na odległość” podając imię i nazwisko dziecka lub zaznaczyć „nowa adopcja”. Szczegółowe informacje u ks. proboszcza.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej- polecamy szczególnie Niedzielę z dodatkiem Kościół nad Odrą i Bałtykiem.
 1. Przypominamy, że trwa przygotowanie do I Komunii św. (Msza św. o 10.00 i spotkanie po mszy św.).
 1. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Bóg zapłać za okazywane dobro i wszelką życzliwość.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24.01.2021  III NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Niedziela (24.01) – Niedziela Słowa Bożego. Kwesta na rzecz poszkodowanych  w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.
 2. Wznawiamy przygotowanie do I Komunii św.- spotkania w niedziele, bezpośrednio po Mszy św. o 10.00.
 3. Kontynuujemy program adopcji na odległość dzieci i młodzieży w Kipsing w Kenii. Zachęcamy również nowe rodziny do włączenia się w to ważne dzieło. Koszt rocznej adopcji wynosi 100 dolarów (nauka, mundurek, jedzenie). Wpłaty można dokonywać za pośrednictwem parafii lub bezpośrednio na konto Fundacji Szczecińska na nr rachunku 18 1750 0012 0000 0000 2691 4078 z zaznaczeniem „adopcja na odległość” podając imię i nazwisko dziecka lub zaznaczyć „nowa adopcja”. Szczegółowe informacje u ks. proboszcza.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej- polecamy szczególnie Niedzielę z dodatkiem Kościół nad Odrą i Bałtykiem oraz nowy numer bezpłatnego Głosu Szczecińsko-Kamieńskiego.
 1. W piątek zapraszamy na Mszę św. z wypominkami rocznymi.
 1. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Bóg zapłać za okazywane dobro i wszelką życzliwość!

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
17.01.2021  II NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś (17.01) – dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Po Mszach św. kwesta na rzecz fundacji „Kościół w potrzebie”, natomiast ofiary składane dziś na tacę (III niedziela miesiąca) przeznaczone są na ogrzewanie kościoła.
 2. Od 18 – 25.01 – Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijan.
 3. Czwartek (21.01.) – Dzień Babci, a w piątek (22.01) -Dzień Dziadka. Pamiętajmy   o nich w modlitwie: aby żyjącym Pan błogosławił, a zmarłych przyjął do nieba.
 4. Niedziela (24.01) – Niedziela Słowa Bożego. Kwesta na rzecz poszkodowanych   w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.
 5. Kontynuujemy program adopcji na odległość dzieci i młodzieży w Kipsing w Kenii. Zachęcamy również nowe rodziny do włączenia się w to ważne dzieło. Koszt rocznej adopcji wynosi 100 dolarów (nauka, mundurek, jedzenie). Wpłaty można dokonywać za pośrednictwem parafii lub bezpośrednio na konto Fundacji Szczecińska na nr rachunku 18 1750 0012 0000 0000 2691 4078 z zaznaczeniem „adopcja na odległość” podając imię i nazwisko dziecka lub zaznaczyć „nowa adopcja”. Szczegółowe informacje u ks. proboszcza.
 6. OD PRZYSZŁEJ NIEDZIELI WZNAWIAMY PRZYGOTOWANIA DO I KOMUNII ŚW. – Msza św. o godz. 10.00 i spotkanie po Mszy św.
 7.  Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Bóg zapłać za okazywane dobro i wszelką życzliwość!

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
10.01.2021  NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia. Dziś wyrażamy Bogu wdzięczność za dar chrztu św., modlimy się za chrzestnych i wszystkich, dzięki którym mogliśmy poznać Chrystusa i Jego naukę.
 2. Za tydzień w niedzielę (17.01) – dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Po Mszach św. kwesta na rzecz fundacji „Kościół w potrzebie”, natomiast ofiary składane na tacę (III niedziela miesiąca) przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 1.  Od 7 stycznia rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską -kolędę. Ze względu na istniejącą sytuację epidemiologiczną, przebiega ona w inny sposób niż dotychczas. Mieszkańców poszczególnych ulic, zapraszamy w kolejne dni tygodnia na Mszę św. o godz. 18.00 do naszej świątyni, podczas której modlimy się w ich intencji i udzielamy błogosławieństwo rodzin i domów.

Plan kolędy:
11.01 poniedziałek -ul. Robotnicza
12.01 wtorek -ul. Żelazna, Gościsława
13.01 środa – ul. Retry, Ludowa, Konarskiego, Dębogórska
14.01 czwartek- uzupełnienia

 1.  Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności i pokoju serca. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
03.01.2021 I NIEDZIELA NOWEGO ROKU

 1. Dziś I niedziela miesiąca i zarazem nowego roku. Modlitwy za ofiarodawców i budowniczych, taca budowlana – Bóg zapłać!
 2. W środę, 6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywane świętem Trzech Króli. W naszym kościele odprawiamy Msze św. według porządku niedzielnego, podczas każdej Mszy św. będziemy poświęcać kredę, którą oznaczymy drzwi naszych mieszkań.  Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na potrzeby misji katolickich na świecie.3.    Od 7 stycznia rozpoczniemy wizytę duszpasterską -kolędę. Ze względu na istniejącą sytuację epidemiologiczną, będzie ona przebiegała w inny sposób niż dotychczas. Mieszkańców poszczególnych ulic, będziemy zapraszać w kolejne dni tygodnia na Mszę św. o godz. 18.00 do naszej świątyni, podczas której modlić się będziemy w ich intencji wraz z błogosławieństwem rodzin i domów.

Plan kolędy:
7.01. czwartek – ul. Hoża
8.01. piątek – ul. Grzymińska
9.01. sobota – ul. Studzienna
11.01 poniedziałek -ul. Robotnicza
12.01 wtorek -ul. Żelazna, Gościsława
13.01 środa – ul. Retry, Ludowa, Konarskiego, Dębogórska

 1.  Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności i pokoju serca. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
27.12. 2020 NIEDZIELA ŚW. RODZINY

 1. W czwartek, 31 grudnia zakończenie starego roku, Msza św. dziękczynno – błagalna wyjątkowo o godz. 17.00.
 2.  W piątek, 1 stycznia Nowy 2021 Rok, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Pokoju; w naszym kościele Msze św. odprawiamy według porządku niedzielnego (bez Mszy św. o 8.30).
 3.  Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności i pokoju serca. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
20.12. 2020 IV Niedziela Adwentu

 1. Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone są na ogrzewanie naszego kościoła. Podobnie będziemy czynić w każdą III niedzielę miesiąca sezonu grzewczego.
 2. Roraty do środy o 6.30.
 3. W poświęcony opłatek możemy zaopatrzyć się w zakrystii- ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na cele parafialne.
 4. Spowiedź przed świętami: poniedziałek, wtorek i środa 6.30 – 7.00 i 17.30 – 18.30.
 5. W środę o 10.00 ubieranie choinek i żłóbka – zapraszamy do pomocy szczególnie ministrantów i ich rodziny.
 6. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia- przypominamy o zachowaniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych tego dnia. Pasterki o 20.00, 21.30 i 23.00.

Msze św. w I dzień Bożego Narodzenia: (o 8.30 nie ma Mszy św.) 10.00, 11.30, 12.30 i 18.00.
W II dzień jak w każdą niedzielę o 8.30, 10.00, 11.30, 12.30 i 18.00.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
13. 12. 2020 III Niedziela Adwentu

 1. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na ogrzewanie naszego kościoła. Podobnie będziemy czynić w każdą III niedzielę miesiąca sezonu grzewczego.
 2. Zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o 6.30, w soboty o godz. 18.00. Prosimy o przyniesienie lampionów i świec.
 3. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece, kartki świąteczne, sianko. Do kosza można przynosić żywność trwałą na paczki dla biednych, można też przekazać PZC ofiarę na ten cel.
 4. Osoby, które chcą wziąć udział w akcji pomocy „Paczuszka dla maluszka” zapraszamy do zabrania papierowej bombki z choinki stojącej pod chórem.
 5. W poświęcony opłatek możemy zaopatrzyć się w zakrystii- ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na cele parafialne.
 6. W piątek Msza św. i modlitwy wypominkowe za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych (wyjątkowo, bo ostatni piątek przypada w Boże Narodzenie).

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
06.12. 2020 II Niedziela Adwentu

 1. I niedziela miesiąca (6.12)– wspomnienie św. Mikołaja. Kwesta do puszek na „Ad Gentes”. Po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z Rodzicami dzieci I Komunijnych przed Mszą św. inicjacyjną z poświęceniem medalików, które odbędzie się 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 2. Wtorek (8.12) uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dodatkowa Msza Święta w godzinie łaski w samo południe o 12.00 – intencja: o ustanie pandemii koronawirusa.
 3. Zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o 6.30, w soboty o godz. 18.00. Prosimy o przyniesienie lampionów i świec. Zachęcamy do podejmowania specjalnych „trudnych intencji”, do których dołączymy trud wstawania na roraty.
 4. Osoby, które chcą wziąć udział w akcji pomocy „Paczuszka dla maluszka” zapraszamy do zabrania papierowej bombki z choinki stojącej pod chórem.
 5. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece, kartki świąteczne, sianko. Do kosza można przynosić żywność trwałą na paczki dla biednych, można też przekazać PZC ofiarę na ten cel.
 6. W poświęcony opłatek możemy zaopatrzyć się w zakrystii- ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na cele parafialne.
 7. Przy wyjściu słodka niespodzianka od św. Mikołaja.
 8. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i udanego adwentu!

­

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
29.11. 2020 I Niedziela Adwentu

1.Niedziela (29.11)  Podczas dzisiejszej Niedzieli poświęcenie opłatków, w które można zaopatrzyć się w zakrystii. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji na cele parafialne.

 1.  W adwencie zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o 6.30, w soboty o godz. 18.00 . Prosimy o przyniesienie lampionów i świec. Zachęcamy do podejmowania specjalnych „trudnych intencji”, do których dołączymy trud wstawania na roraty.
 2. Osoby, które chcą wziąć udział w akcji pomocy „ Paczuszka dla maluszka” zapraszamy do zabrania papierowej bombki z choinki stojącej pod chórem.
 3. I Czwartek (3.12) modlitwa w intencjach powołań i Godzina Święta.
 4. I Piątek (4.12) – od 17.00 spowiedź.
 5. I sobota (5.12) zmiana tajemnic żywego różańca. Rano Ksiądz Jan odwiedzi z posługą sakramentalną chorych.
 6. I niedziela miesiąca (6.12)– wspomnienie św. Mikołaja. Kwesta do puszek na „Ad Gentes”. Po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z Rodzicami dzieci I Komunijnych przed Mszą św. inicjacyjną z poświęceniem medalików, które odbędzie się 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 7. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i udanego adwentu!

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
15.11. 2020 XXXIII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj Światowy Dzień Ubogich – nie jesteśmy sami w stanie pomagać wszystkim, ale możemy udzielić naszego wsparcia poprzezparafialny <Caritas> – ofiary na ten cel można złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła,
 2. Nabożeństwo za zmarłych – wypominki,odprawiamy w listopadzie codziennie o godz. 17.40.
  Przyjmujemy już wypominki roczne, które odbywać się będą w ostatnie piątki miesiąca od listopada do października przyszłego roku.
 3. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i odnowienie Aktu Oddania się Jezusowi.
 4. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności i pokoju serca. Za ogromną życzliwość, dobroci z kuchni i działki oraz za ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
 5. Informujemy, że w minionym tygodniu zebraliśmy 548,83zł na pomoc Kościołowi Prześladowanemu. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.
 6. Otrzymaliśmy list- podziękowanie od Ks. Biskupa Bernackiego.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
08.11. 2020 XXXII Niedziela Zwykła

 1. Modlitwy wypominkowe w listopadzie codziennie o 17.40 wg następującego porządku:

Poniedziałek – z ul. Hożej i Retry

Wtorek- z ul. Grzymińskiej

Środa- z ul. Studziennej

Czwartek- z ul. Robotniczej

Piątek – z ul. Gościsława, Żelaznej, Konarskiego, Dębogórskiej

Sobota- z ul. Ostrowskiej i bez podanego adresu

Niedziela – z ks. zmarłych naszej parafii

Na wypominki roczne zapisy przyjmowane będą od środy 11 listopada.

 1. Niedziela (8.11)- Dzień z Kościołem Prześladowanym- zbiórka do puszki.
  O 17:40 Wypominki.
 2. Poniedziałek (9.11) – święto – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 3. Wtorek (10.11) – Św. Leona Wielkiego.
 4. Środa (11.11) – świętego Marcina z Tours – Narodowe Święto –
  Niepodległości. Msze św. wg porządku niedzielnego – bez Mszy św. 12.30. Zachęcamy do szczególnej modlitwy za Ojczyznę
  oraz przypominamy o wywieszeniu na posesjach flag narodowych.
 5. Piątek (13.11) – Msza św. i spotkanie ADŚ.
 6. Niedziela (15.11) – Światowy Dzień Ubogich – kwesta na rzecz dzieł Caritas –na przygotowanie świątecznej pomocy dla ubogich i wsparcie biednych w czasie pandemii.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane w kopertach na Seminarium Duchowne w Szczecinie, na budowę kościoła, oraz za ofiary na konto Parafialne.
 8. Bóg zapłać za dobroci przynoszone na plebanię oraz wielką życzliwość i wszelkie gesty pomocy i troski o naszą świątynię.
 9. Komunikaty …

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
01.11. 2020 Wszystkich Świętych

 1. Modlitwy wypominkowe w listopadzie codziennie o 17.40 wg następującego porządku:

Poniedziałek – z ul. Hożej i Retry

Wtorek- z ul. Grzymińskiej

Środa- z ul. Studziennej

Czwartek- z ul. Robotniczej

Piątek – z ul. Gościsława, Żelaznej, Konarskiego, Dębogórskiej

Sobota- z ul. Ostrowskiej i bez podanego adresu

Niedziela – z ks. zmarłych naszej parafii

Na wypominki roczne zapisy przyjmowane będą od 11 listopada.

 1. W poniedziałek (2.11) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Święte o 9.00, 15.00, 17.00 i 18.00.
 2. Podobnie jak w zeszłym roku w dniach 2-7 listopada będzie dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 (zaczynać się będzie Koronką do Miłosierdzia Bożego).
 3. Środa  (4.11) –  świętego Karola Boromeusza.
 4. Pierwszy czwartek (5.11) – Godzina Święta i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
 5. Pierwszy piątek (6.11) – od 17.00  Spowiedź święta. Msza św. i spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 6. Pierwsza sobota (7.11) – zmiana tajemnic
  Żywego Różańca. Rano ksiądz Jan odwiedzi chorych  z posługą sakramentalną (wcześniej powiadomi telefonicznie).
 7. Niedziela  (8.11) – Dzień Jedności z Kościołem Prześladowanym.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane w kopertach na utrzymanie seminarium duchownego w Szczecinie i na potrzeby naszego kościoła.
 9. Polecamy do nabywania i czytania prasę katolicką.
 10. Bóg zapłać za dobroci przynoszone na plebanię oraz wielką życzliwość i wszelkie gesty pomocy i troski o naszą świątynię.
 11. Komunikaty …

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
11.10. 2020 XXVIII Niedziela Zwykła

Dzisiaj (11.10) przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”.
Przy wyjściu z kościoła kwesta do puszek na żywy pomnik świętego Jana Pawła II – stypendia dla dzieci i młodzieży. .

 1. Dziś ok. 19.00 spotkanie z p. Radkiem Łosiewiczem pt. Bardziej i mniej znani Polacy zasłużeni Polsce i Ameryce.
 2. Wtorek (13.10) przypada Dzień Fatimski. Po Mszy Świętej część różańca,
  i procesja fatimska ze świecami.
 3. Środa  (14.10) –  Dzień Edukacji – w modlitwie pamiętajmy o wszystkich
  pracownikach polskiej oświaty.
 4. Czwartek (15.10) – Św. Teresy od Jezusa – Dzień Dziecka Utraconego.
 5. Piątek (16.10)- świętej Jadwigi Śląskiej – 42 r. wyboru papieża Jana Pawła II.
 6. Niedziela  (18.10) – Niedziela Misyjna. Całą niedzielę w parafii gościć będziemy Ks. Biskupa Bronisława Bernackiego z Odessy. Tego dnia swoimi ofiarami wesprzemy Kościół Katolicki na Ukrainie.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane w kopertach –  na seminarium duchowne   w Szczecinie oraz na  tacę i konto parafialne – na budowę naszego kościoła.
 8. Spotkanie z Dziećmi komunijnymi w niedziele po Mszy św. o godz.10.00 .
 9. Spotkania obowiązkowe przed bierzmowaniem:

-dziś bezpośrednio po Mszy św. o 18.00

w środę (14.10), piątek (16.10) i sobotę (17.10) o godz. 19.00.
Bierzmowania udzieli Ks. Bp Bronisław Biernacki   w  niedzielę (18.10)  o 18:00.

 1. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli oraz powodzenia w pracy i w nauce w nowym tygodniu!

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

NATALIA ŻYDZIK, rzym-kat., st. w. , zam. Szczecin, ul. Grzymińska

BARTOSZ TARGOŃSKI, rzym-kat.,  st. w., zam. Szczecin, ul. Grzymińska

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
04.10. 2020 XXVII Niedziela Zwykła

 1. Dziś I niedziela miesiąca – modlitwy za ofiarodawców i budowniczych kościoła, taca budowlana.

– Msza św. o godz. 10.00 i spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.

– o 18:00 Msza św. i spotkanie z uczniami Kl. VIII i klas pierwszych średnich – kandydatami do bierzmowania. Również osoby dorosłe, które nie były bierzmowane zapraszamy na spotkanie. BIERZMOWANIE zaplanowane jest na 18 października.

 1. Różaniec:  w dni powszednie o 18.30, a w niedzielę o 17.30.
 2. 10 (czwarek) Matki Bożej Różańcowej: poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom komunijnym.
 3. W piątek Msza św. i spotkanie ADŚ.
 4. W przyszłą niedzielę (11.10) Dzień Papieski. Wieczorem ok. 19.00 spotkanie z p. Radkiem Łosiewiczem pt. Bardziej i mniej znani Polacy zasłużeni Polsce i Ameryce.
 5. Bóg zapłać za troskę o kwiaty i sprzątanie kościoła, za dobroci z kuchni i działki dostarczane na plebanię. Dziękujemy za ofiary na Seminarium Duchowne.
 6. Polecamy prasę katolicką, jako niezbędną w każdym katolickim domu.
 7. Z radością informujemy, że z dniem 1 października nasz ks. dr hab. Mariusz Szajda został mianowany profesorem Akademii Sztuki w Szczecinie- gratulujemy tego wyróżnienia i uznania dorobku naukowego.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

NATALIA ŻYDZIK, rzym-kat., st. w. , zam. Szczecin, ul. Grzymińska

BARTOSZ TARGOŃSKI, rzym-kat.,  st. w., zam. Szczecin, ul. Grzymińska

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
27. 09. 2020 XXVI Niedziela Zwykła

 1. Gościmy dziś w naszej parafii dyrektora Centrum Nowej Ewangelizacji ks. Jana Kruczyńskiego. Wieczorem o 18:00 Msza św. i spotkanie z uczniami Kl. VIII i klas pierwszych średnich – kandydatami do bierzmowania. Również osoby dorosłe, które nie były bierzmowane zapraszamy na spotkanie. BIERZMOWANIE zaplanowane jest na 18 października.
 2. W poniedziałek (28.09) po Mszy św. w świetlicy spotkanie dla chętnych do udziału w Kręgach Biblijnych.
 3. Wtorek (29.09)  – święto archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 4. Pierwszy czwartek (1.10)  Św. Teresy  od Dzieciątka Jezus. Msza św. wieczorna i Godzina św. Rozpoczynamy odprawianie codziennych nabożeństw różańcowych:
  – w dni powszednie o 18.30, a w niedzielę o 17.30.
 5. Pierwszy piątek (2.10)  – Św. Aniołów Stróżów. O 17.00 spowiedź święta. Msza św. i spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 6. Pierwsza sobota (3.10) – rano ksiądz Jan odwiedzi chorych po domach z posługą sakramentalną.
  Zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 7. W związku z rozpoczynającym się rokiem akademickim  prosimy o ofiary na AWSD w Szczecinie. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii są koperty na ten cel. Bóg zapłać wszystkim za życzliwość i ofiarność.
 8. Zbiórka ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 10.00.
 9. Za tydzień (niedziela 4.10) Msza św. o godz. 10.00 i spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.
 10. Bóg zapłać za troskę o kwiaty i sprzątanie kościoła, za dobroci z kuchni i działki dostarczane na plebanię.
 11. Polecamy prasę katolicką, jako niezbędną w każdym katolickim domu. Szczególnie zachęcamy do lektury Niedzieli z wkładką diecezjalną Kościół nad Odrą i Bałtykiem.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

SYLWIA HELENA PANOWICZ, rzym-kat., cyw. zw. , zam. Szczecin, ul. Studzienna

KORNEL RADOSŁAW KOZŁOWSKI, rzym-kat.,  cyw.zw., zam. Szczecin, ul. Studzienna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
20. 09. 2020 XXV Niedziela Zwykła

 1. Niedziela (20.09) – 54 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jak w każdą III Niedzielę września  kwesta do puszek na KUL.
 2. Dziś po Mszy św. o 10:00 – pierwsze spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św., a po 18:00 spotkanie z uczniami Kl. VIII i klas pierwszych średnich – kandydatami do bierzmowania. Również osoby dorosłe, które nie były bierzmowane zapraszamy na spotkanie organizacyjne. BIERZMOWANIE zaplanowane jest na 18 października.
 3. W piątek Msza św. I modlitwy wspominkowe za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
 4. Zbiórka ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 10.00.
 5. Bóg zapłać za troskę o kwiaty i sprzątanie kościoła, za dobroci z kuchni i działki dostarczane na plebanię.
 6. Polecamy prasę katolicką, jako niezbędną w każdym katolickim domu. Szczególnie zachęcamy do lektury Niedzieli z wkładką diecezjalną Kościół nad Odrą i Bałtykiem (nowa, bardziej przystępna i interesująca redakcja).

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

MOGIELSKA AGATA, rzym.-kat., panna, zam. Szczecin, ul. Robotnicza

BARTOSIEWICZ TOMASZ, rzym.-kat., kawaler, zam. Szczecin, ul. Robotnicza

SYLWIA HELENA PANOWICZ, rzym-kat., cyw. zw. , zam. Szczecin, ul. Studzienna

KORNEL RADOSŁAW KOZŁOWSKI, rzym-kat.,  cyw.zw., zam. Szczecin, ul. Studzienna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
23. 08. 2020 XXI Niedziela Zwykła

 1. Dziś Caritas prowadzi zbiórkę ofiar przeznaczonych na pomoc poszkodowanym w Bejrucie. Ogrom tragedii porusza serca wszystkich ludzi- niech również od nas popłynie gest solidarności i wsparcia.
 2. Rozpoczynamy ostatni tydzień wakacji. Warto się zastanowić: jak wykorzystaliśmy ten czas, czy także wewnętrznie on nas ubogacił? Zróbmy rachunek sumienia: czy dochowaliśmy wierności Bogu i ludziom, czy po chrześcijańsku świętowaliśmy dzień Pański, czy nie omijaliśmy okazji do czynienia dobra?
 3. Poniedziałek (24.08) – Św. Bartłomieja Ap.
 1. Środa  (26.08) – Uroczystość NMB Częstochowskiej
 1. Czwartek (27.08) – św. Moniki
 1. Piątek (28.08) – św. Augustyna,  Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych.
 1. Sobota  (29.08) – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 1. Niedziela (30.08) – 40. Rocznica powstania NSZZ „Solidarność”.
 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16. 08. 2020 XX Niedziela Zwykła

 1. Wobec tragedii, jaka miała miejsce w ostatnich dniach w Bejrucie, ta niedziela jest Dniem solidarności w modlitwie z mieszkańcami, dotkniętymi cierpieniem. Za tydzień Caritas przeprowadzi zbiórkę ofiar przeznaczonych na pomoc poszkodowanym w Bejrucie.
 2. W środę nabożeństwo fatimskie.
 3. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności i pokoju serca. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
 4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Zapowiedzi przedślubne:

BRYGUŁA ALICJA, st.wolny, rzym-kat., ul. Gościsława

Krzywda Mariusz Krzysztof, st.wolny, rzym-kat., ul. Gościsława

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
02. 08. 2020 XVIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś I niedziela miesiąca – modlitwy za ofiarodawców i budowniczych kościoła, taca budowlana.
 2. Wtorek (04.08) – Św. Jana Marii Vianneya – kapłana, patrona proboszczów.
 3. I Czwartek (06.08) – Przemienienie Pańskie – to święto wprowadził papież Kalikst III z podziękowaniem Bogu za zwycięstwo oręża chrześcijańskiego nad Turkami pod Belgradem 06.08.1456 r. Po Mszy św. – Godzina Św. i modlitwy o powołania.
 4. I Piątek (07.08) –spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i starszych od 18.00. O 19.00 Msza św. wynagradzająca NSPJ.
 5.  Sobota (08.08) – Św. Dominika – kapłana.
 6. Niedziela (09.08) – jak co roku w drugą niedzielę sierpnia ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone będą tradycyjnie na KUL i Wydział Teologiczny.
 7. Trwa Sierpień – miesiąc trzeźwości. Bardzo prosimy o podjęcie apelu skierowanego do nas przez Biskupów i powstrzymanie się od picia alkoholu.
 8. PRZYPOMINAMY, że w lipcu i sierpniu Msze św. w tygodniu o 19.00, w niedziele nie ma Mszy św. o 12.30, natomiast wieczorna jest o godz. 19.00.

BIURO PARAFIALNE czynne w środy i soboty 19.30-20.00.

Zapowiedzi przedślubne:

Małgorzata Anna Krzemińska, panna, rzym.-kat., zam. ul. Studzienna

Mateusz Nowosielecki, cyw.rozw., rzym.-kat., zam. ul. Łucznicza

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19.07. 2020 XVI Niedziela Zwykła

 1.  Uroczystość odpustowa odbędzie się w sobotę 25 lipca o godz. 11.30– będzie połączona z uroczystością prymicyjną ks. Roberta Bałuki. Bezpośrednio po Mszy św. poświęcenie pojazdów.
 1. W tygodniu:

– w poniedziałek (20.07) wspomnienie bł. Czesława

– w środę (22.07) wspomnienie świętej Marii Magdaleny.

– w czwartek (23.07) święto świętej Brigidy zakonnicy, współpatronki Europy.

–  piątek (24.07) wspomnienie świętej Kingi dziewicy.

-w przyszłą niedzielę (26.07) wspomnienie świętych Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny. Dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, babciom i emerytom.

Pamiętajmy w modlitwach o solenizantach i o tych, którzy obchodzą swoje osobiste święta i rocznice. Życzymy im życzliwości od ludzi i satysfakcji z wykonywanych zadań.

 1. Bóg zapłać za wszelkie wyrazy życzliwości okazywane naszej parafii i nam kapłanom.
 2. Trwa okres wakacyjny. Parafianom jak i miłym gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy dobrego wypoczynku. Przypominamy także o obowiązku modlitwy i uczestnictwie w niedzielnej Mszy świętej. Nie ma już dyspensy.
 3. PRZYPOMINAMY, że w lipcu i sierpniu Msze św. w tygodniu o 19.00, w niedziele nie ma Mszy św. o 12.30, natomiast wieczorna jest o godz. 19.00.

BIURO PARAFIALNE czynne w środy i soboty 19.30-20.00.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12.07. 2020 XV Niedziela Zwykła

 1. Trwa okres wakacyjny. Parafianom jak i miłym gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy dobrego wypoczynku. Przypominamy także o obowiązku modlitwy i uczestnictwie w niedzielnej Mszy świętej. Nie ma już dyspensy.
 2. Polecamy nową prasę katolicką, szczególnie Niedzielę z dodatkiem diecezjalnym Kościół nad Odrą i Bałtykiem i Gościa Niedzielnego.
 1. Bóg zapłać za wszelkie wyrazy życzliwości okazywane naszej parafii i nam kapłanom.
 2. Uroczystość odpustowa odbędzie się 25 lipca o godz. 11.30– będzie połączona z uroczystością prymicyjną ks. Roberta Bałuki.
 3. PRZYPOMINAMY, że w lipcu i sierpniu Msze św. w tygodniu o 19.00, w niedziele nie ma Mszy św. o 12.30, natomiast wieczorna jest o godz. 19.00.

BIURO PARAFIALNE czynne w środy i soboty 19.30-20.00.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
05.07. 2020 XIV Niedziela Zwykła

 1. Dziś I niedziela miesiąca – modlitwy za ofiarodawców i budowniczych, taca budowlana.
 2. Poniedziałek (6.07) – Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
 3. Środa  (8.07) – Św. Jana Z Dukli prez., wspomn.

W piątek Msza św. i spotkanie ADŚ.

 1. Sobota   (11.07) – Święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy. Stworzona przez niego reguła życia zakonnego streszcza się w haśle „Ora et labora”  – Módl się i pracuj. Uczmy się od Patrona Europy ocalać na Starym Kontynencie chrześcijańskie dziedzictwo mądrości i wierność prawdzie.
 2. Polecamy nową prasę katolicką, szczególnie Niedzielę z dodatkiem diecezjalnym Kościół nad Odrą i Bałtykiem i Gościa Niedzielnego.
 3. Trwa okres wakacyjny. Parafianom jak i miłym gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy dobrego wypoczynku. Przypominamy także o obowiązku modlitwy i uczestnictwie w niedzielnej Mszy świętej. Nie ma już dyspensy.
 4. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 1450zł na zakup żywności dla Kipsing w Kenii- Bóg zapłać za ten szczególny dar serca.
 5. Dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości okazywane naszej parafii i nam kapłanom.
 6. Uroczystość odpustowa odbędzie się 25 lipca o godz. 11.30– będzie połączona z uroczystością prymicyjną ks. Roberta Bałuki. Przy figurze Matki Bożej jest koszyczek na prezent- podziękowanie ks. Robertowi za jego diakońską posługę w naszej parafii. Decyzją Ks. Arcybiskupa Ks. Robert został ustanowiony wikariuszem parafii Wolin (od 24 sierpnia).
 7. PRZYPOMINAMY, że w lipcu i sierpniu Msze św. w tygodniu o 19.00, w niedziele nie ma Mszy św. o 12.30, natomiast wieczorna jest o godz. 19.00.

BIURO PARAFIALNE czynne w środy i soboty 19.30-20.00.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28. 06. 2020 XIII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj wybory prezydenckie– módlmy się o pomyślność Ojczyzny i pamiętajmy o naszym prawie i obowiązku udziału w wyborach.
 1. Poniedziałek (29.06) – uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła.
 2. Środa (1.07) wspomnienie świętego Ottona z Bambergu, patrona naszej archidiecezji.
 1. Czwartek (2.07) Akt Zawierzenia Polski i Kościoła w Polsce św. Józefowi.
 2. Piątek (3.07) od g. 17.00 spowiedź św. pierwszopiątkowa. Msza św. i spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 1. Sobota (4.07) – rano odwiedziny chorych, wieczorem Msza św. i spotkanie Żywego Różańca.
 1. Polecamy nową prasę katolicką, szczególnie Niedzielę z dodatkiem diecezjalnym Kościół nad Odrą i Bałtykiem i Gościa Niedzielnego.
 1. Dziś przy wyjściu z kościoła prosimy o ofiary na zakup żywności kukurydzy, fasoli i ryżu dla mieszkańców Kipsing w Kenii – przeszła tam pandemia koronawirusa, plaga szarańczy, a następnie gwałtowne ulewy, które zmyły to, co jeszcze zostało. Bóg zapłać za pomoc!
 1. W lipcu i sierpniu Msze św. w tygodniu o 19.00, w niedziele nie będzie `Mszy św. o 12.30, natomiast wieczorna o godz. 19.00.
 1. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
21. 06. 2020 XII Niedziela Zwykła

 1. Codziennie o 17:30 nabożeństwo czerwcowe.

2. 24 czerwca przypada 30. rocznica święceń Ks. Wiesława Boreckiego (i zaległe imieniny). Pamiętajmy o Jubilacie w swoich modlitwach o wyrażeniu naszej wdzięczności za jego cichą posługę w naszej parafii.

3. 26 czerwca o godz. 11.30 Ks. Proboszcz wraz z kursowymi Księżmi kolegami odprawi Mszę św. dziękczynną w 32. Rocznicę święceń kapłańskich.

4. 27 czerwca o godz. 10.00 w bazylice katedralnej św. Jakuba diakon Robert Bałuka przyjmie sakrament kapłaństwa. Zapraszamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu.

 1. Polecamy nową prasę katolicką, szczególnie Niedzielę z dodatkiem diecezjalnym Kościół nad Odrą i Bałtykiem, Gościa Niedzielnego oraz Miłujcie się.
 2. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

Zapowiedzi przedślubne:
Martyna Podoska, rzym.kat., ul. Robotnicza`
Maciej Szkudlarek, rzym.kat.,  ul. Robotnicza

Magdalena Elżbieta Kułak, rzym.kat., ul. Gościsława
Piotr Rękaweek, rzym.kat., ul. Gościsława

Hanna Polewska, rzym.kat., ul. Grzymińska
Mariusz Michał Stępień, rzym.kat., ul.Grzymińska

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
14. 06. 2020 XI Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy dali świadectwo wiary w Boże Ciało.
 2. 14 czerwca jest Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych. Wszystkich, którzy chcieliby posłuchać o niewspominanych zbyt często historiach związanych z Auschwitz i kilku innymi obozami kaźni Polaków, zapraszamy po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.45 do świetlicy parafialnej (obok biura parafialnego).
 3. Przy wyjściu z kościoła odbywa się kwesta do puszki – Caritas – Wakacje 2020 r.     Bóg zapłać za ofiarność!
 4. Codziennie o 17:30 nabożeństwo czerwcowe i przez oktawę procesja eucharystyczna z NS wokół kościoła.
 5. Środa (17.06) – Św. Brata Alberta Chmielowskiego.
 6. Czwartek (18.06) – błogosławieństwo wianków.
 7. 24 czerwca przypada 30. rocznica święceń Ks. Wiesława Boreckiego (i zaległe imieniny). Pamiętajmy o Jubilacie w swoich modlitwach o wyrażeniu naszej wdzięczności za jego cichą posługę w naszej parafii.
 8. 26 czerwca o godz. 11.30 Ks. Proboszcz wraz z kursowymi Księżmi kolegami złoży Mszę św. dziękczynną w 32. Rocznicę święceń kapłańskich.
 9. 27 czerwca o godz. 10.00 w bazylice katedralnej św. Jakuba nasz diakon Robert przyjmie sakrament kapłaństwa. Zapraszamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

Zapowiedzi przedślubne:
Martyna Podoska, rzym.kat., ul. Robotnicza`
Maciej Szkudlarek, rzym.kat.,  ul. Robotnicza

Magdalena Elżbieta Kułak, rzym.kat., ul. Gościsława
Piotr Rękaweek, rzym.kat., ul. Gościsława

Hanna Polewska, rzym.kat., ul. Grzymińska
Mariusz Michał Stępień, rzym.kat., ul.Grzymińska


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
07.06.2020 TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Dziś I niedziela miesiąca – modlitwy za ofiarodawców i budowniczych, taca budowlana. Po Mszy św. o 10.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi rocznicowymi.
 1. Codziennie o 17:30 nabożeństwo czerwcowe.
 1. W poniedziałek (08.06) – św. Jadwigi Królowej.
 1. We wtorek po Mszy św. (o 18.30) zapraszamy dzieci na próbę sypania kwiatów. Działkowiczów prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania na procesję.
 1. W środę od 17.00 spowiedź św. dzieci rocznicowych i ich rodzin. Natomiast po Mszy św. o 18.30 przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało.
 1. Rocznica I KOMUNII ŚW. odbędzie się w uroczystość Bożego Ciała (11 czerwca) o godz. 11.30.
 1. W czwartek (11.06) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte o 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Na zakończenie Mszy św. o 11.30 wyruszy (ok. g. 12.15) Procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy wokół kościoła. O przygotowanie ołtarzy prosimy tradycyjnie: I- rodziców dzieci komunijnych, II – rodziców dzieci rocznicowych, III – Straż Honorową NSPJ, IV – Żywy Różaniec.
 1. W piątek (12.06) – Msza św. w i spotkanie ADŚ.
 1. W sobotę (13.06) – św. Antoniego z Padwy. Wyjątkowo tego dnia nabożeństwo czerwcowe i fatimskie po Mszy św. o 18.30.
 1. W Niedzielę (14.06) – po Mszy św. kwesta do puszki na Caritas – Wakacje 2020 r.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

Zapowiedzi przedślubne:
Martyna Podoska, rzym.kat., ul. Robotnicza`
Maciej Szkudlarek, rzym.kat.,  ul. Robotnicza

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
31.05.2020 ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego i 22. Rocznica święceń Ks. dr. hab. Mariusza Szajdy. Pamiętajmy w swoich modlitwach o dostojnym Jubliacie.
 2. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
 3. Poniedziałek (01.06) – Uroczystość NMP Matki Kościoła – Głównej Patronki Naszej Archidiecezji – Dzień Dziecka.
 4. I Czwartek miesiąca (04.06) – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętamy w modlitwie o powołanych i o nowych powołaniach do służby Bożej.
 5. I Piątek miesiąca (05.06) – od 17:00 jak zawsze spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i starszych. Msza św. i spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 6. I Sobota miesiąca (06.06) – rano Jan odwiedzi chorych po domach. Wieczorem zmiana tajemnic różańcowych.
 7. Niedziela (07.06) – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zebranie rodziców dzieci rocznicowych po Mszy św. o 10.00. Rocznica w uroczystość Bożego Ciała (11 czerwca) o godz. 11.30.
 8. Biuro parafialne jest czynne: środa 16:00 – 17:00 i sobota 11:30 – 12:30.
 9. Komunie św. rodzinne w najbliższym czasie odbędą się 6, 7 i 14 czerwca.
 10. Za ofiary złożone na tacę, w kopertach i na konto parafialne składamy wszystkim serdeczne – Bóg zapłać. Rodzicom Sary i Cyryla dziękujemy za ufundowanie do naszego kościoła krzyża procesyjnego i stojaka pod paschał ( dla upamiętnienia I Komunii św.).
 11. Na stoliku pod chórem wyłożone są ciekawe publikacje książkowe- zachęcamy do zapoznania się z nimi.
 12. Dziękując Panu Bogu, że przeprowadził nas przez trudny czas epidemii, zapraszamy już wszystkich wiernych do korzystania z posługi duszpasterskiej, a szczególnie z sakramentu pojednania i Eucharystii – dzisiaj kończy się okres Wielkanocy.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24.05.2020 WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. Trwa miesiąc maj, w którym szczególnie czcimy Najświętszą Maryję Pannę. Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17:30 oraz Nowennę do Ducha Św.
  Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z rodzicami dzieci, które przystępują do Komunii Św. rodzinnej.
 2. Wtorek (26.05.) –  Św. Filipa – Dzień Matki – pamiętajmy w modlitwach o naszych matkach, które dały nam życie i przekazały wiarę.
 3. Piątek (29.05) – Świętej Urszuli Ledóchowskiej – wypominki roczne.
 4. Sobota (30.05.) – Rocznica poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie.
 5. Niedziela (31.05.) – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia Ks. Mariusz obchodzić będzie 22. rocznicę święceń kapłańskich. Pamiętajmy w swoich modlitwach o Jubliacie- o 8.30 będzie Msza św. dziękczynna.
 6. Bóg zapłać za wielką życzliwość i wsparcie.
 7. Udało się zdobyć jeszcze kilka książek i film DVD pt. „CUDA Z NIEBA”, które rozprowadzaliśmy w zeszłą niedzielę w specjalnej cenie. Do nabycia na stoliku pod chórem.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

                OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  17.05.2020 VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Trwa miesiąc maj, w którym szczególnie czcimy Najświętszą Maryję Pannę. Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17:30.
 2. Poniedziałek, wtorek i środa to dni przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego – czyli Dni Krzyżowe. Modlić się będziemy o urodzaje. Przed Mszą świętą wieczorną procesja do krzyża i Litania do Wszystkich Świętych.
 3. Poniedziałek (18.05) – 100 r. ur. Św. Jana Pawła II.
 1. Piątek (22.05) – rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 1. Niedziela (24.05) – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 1. Rodziców dzieci komunijnych- do 24 maja- prosimy o deklarację w sprawie daty Komunii św. Nie ma pewności, czy tradycyjne uroczystości będą mogły się odbyć na jesień tego roku, czy dopiero za 2 lata. Dlatego zachęcamy do Komunii św. rodzinnej, która może odbyć się w każdym czasie i w każdym dniu odpowiednim dla danej rodziny. W zależności od liczby gości, jednocześnie może być Komunia dla jednego, dwojga lub trojga dzieci.
 2. Obecnie w kościele może być 56 osób. Rodziny nie muszą siedzieć osobno, trzeba nadal mieć maski. Staramy się zachować bezpieczną odległość (miejsca z karteczkami).
 3. Bóg zapłać za wielką życzliwość i wsparcie.
 4. Zgodnie z zapowiedzią -dziś na stoliku pod chórem- można nabyć film DVD i książkę CUDA Z NIEBA, które przedstawiają historię małej, chorej dziewczynki Anabel, która została cudownie uzdrowiona. Film i książka jest w specjalnej, promocyjnej cenie (taniej o prawie 8 zł od ceny sklepowej). Polecamy zakup tych pozycji dla siebie lub dla innych na wartościowy prezent.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

Zapowiedzi przedślubne:
ANNA ŁUKOMSKA i MARCIN SKROBANIA

                OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  10.05.2020 V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Trwa miesiąc maj, w którym szczególnie czcimy Najświętszą Maryję Pannę. Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17:30.
 2. PZ Caritas decyzją Ks. Arcybiskupa nadal rozprowadza świece i baranki (czas wielkanocny).
 3. Data I Komunii św. jeszcze utrzymana. Zachęcamy do Komunii św. rodzinnej, która może odbyć się w każdym czasie.
 4. Jeszcze nie na każdej Mszy św. wykorzystany jest limit miejsc dla naszego kościoła. Staramy się zajmować miejsca w odstępie (najlepiej w miejscach z nalepionymi karteczkami). Rodziny nie muszą siedzieć osobno. Przypominamy o obowiązku noszenia masek.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej (tygodnik Niedziela jest dostępny nie tylko dla stałych prenumeratorów). POLECAMY WSZYSTKIM NOWY NUMER GŁOSU SZCZECIŃSKO-KAMIEŃSKIEGO.
 6. W środę 13 maja -pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Wyjątkowo tego dnia nie będzie majowego o 17.30- będzie razem z nabożeństwem fatimskim po Mszy św.
 7. Bóg zapłać za wielką życzliwość i wsparcie.
 8. POLECAMY NOWY NUMER GŁOSU SZCZECIŃSKO-KAMIEŃSKIEGO (szczególnie artykuł o największym cudzie XXI wieku oraz o filmie i książce CUDA Z NIEBA, które w przyszłym tygodniu będzie można nabyć w naszym kościele).

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

Zapowiedzi przedślubne:
ANNA ŁUKOMSKA i MARCIN SKROBANIA

               

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
26.04.2020 IIINIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiaj rozpoczynamy 12 Tydzień Biblijny oraz 4 Narodowe Czytanie Pisma Św. (w tym roku czytamy Ewangelię św. Mateusza).
 2. Poniedziałek (27.04) – 6 rocznica kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII.
 3. Środa (29.04) – Św. Katarzyny Sieneńskiej  – Patronki Europy.
 4. Czwartek (30.04) – po Mszy św. wieczornej – Godzina Święta.
 5. Piątek (01.05) – I Piątek miesiąca (Msza św. wynagradzająca NSPJ)
 6. Sobota (02.05) – I Sobota miesiąca. –Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej- prosimy o udekorowanie swojej posesji barwami narodowymi. Ze względu na niedzielę wielkanocną liturgiczne obchody uroczystości NMP Królowej Polski (z 3.V) przeniesione na sobotę (2.V).  Msze św. o godz. 12.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 7. Niedziela (03.05) – I Niedziela miesiąca – Niedziela Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
 8. Nabożeństwa majowe codziennie o  17:30  i Nowenna do św. Jana Pawła II.
 9. PZ Caritas decyzją Ks. Arcybiskupa nadal rozprowadza świece i baranki, ponieważ Caritas Diecezjalny nie jest w stanie przyjąć zwrotów i zapłacić za nie należności producentowi.  Od tej niedzieli jest nas trochę więcej w kościele, dlatego bardzo prosimy o zakup i wsparcie w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez Caritas. „Radosnego dawcę miłuje Bóg” (2 Kor.9,7)
 10. Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii również na konto parafialne w tym trudnym czasie wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność – Bóg zapłać! Na prośbę naszych parafian udostępniamy nr konta:

Konto Parafialne:   Pekao SA 68 1240 3930 1111 0000 4229 2610

 1. W piątek wymieniliśmy dużą szybę w oknie na chórze, natomiast w środę planowany jest montaż witraża ze św. Krzysztofem.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

                OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19.04.2020 NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

 1. Dzisiaj rozpoczynamy 76 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży” Dzień odpustu parafialnego w sąsiedniej Parafii na Osiedlu Książąt Pomorskich.
 2. Dziś o godz. 15.00 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO- będziemy prosić o oddalenie epidemii koronawirusa. Na karteczkach możemy zapisać własne intencje.
 3. W czwartek (23.04) uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 4. W piątek (24.04) – Wypominki roczne.
 5. W sobotę (25.04) – święto Św. Marka Ewangelisty.
 6. W niedzielę (26.04) – rozpoczniemy Tydzień Biblijny.
 7. Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii, również na konto para-fialne w tym trudnym czasie, wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność – Bóg zapłać!
 8. Dziś Komunię św. dodatkowo udzielamy w kościele o 9.30, 11.00, 13.15, 18.45 i 19.00.
 9. Na Szpital Wojewódzki w Szczecinie (pomoc w walce z koronawirusem) zebraliśmy 1900zł.
 10. W związku z nowymi decyzjami władz sanitarnych- od jutra w naszym kościele na jednej Mszy św. będzie mogło uczestniczyć 37 osób. Przypominamy o obowiązku noszenia maski.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12.04.2020 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

 1. Dzisiaj w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, prosimy, przyjmijcie nasze życzenia: pokoju ducha i niezawodnej nadziei. Bądźmy w tym czasie razem na modlitwie. Chrześcijanin nigdy nie jest sam. Niech nam nie zabraknie wzajemnej troski, okazywanego i przyjmowanego miłosierdzia oraz pojednania, które jest owocem miłości. Wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu i opiece Maryi, Matki Kościoła oraz naszego patrona św. Krzysztofa.W związku z epidemią w obrzędach religijnych nie może uczestniczyć więcej niż
  5 osób. Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. do 19 kwietnia włącznie. Wszystkich zachęcamy do skorzystania z dyspensy i do uczestnictwa we Mszach św. transmitowanych w mediach.3.    W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o 7.00, 10.00, 11.30, 12.30 i 18.00. W Poniedziałek Wielkanocny- według  porządku niedzielnego.

Komunię św. dodatkowo udzielamy w kościele o 9.30, 11.00, 13.15, 18.45 i 19.00.

 1. Zbieramy ofiary na Szpital Wojewódzki w Szczecinie (walka z koronawirusem).
 2. Bóg zapłać:
  * za zaangażowanie w Triduum (przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu- p. Dorota, ks. diakon, p. Agnieszka, i inni;
  * za sprzątanie kościoła
  * za fundacje figury Chrystusa Zmartwychwstałego (Asia i Ryszard Kuduk), paschału (p. Litwin), obrusu ołtarzowego (Irena Goldszajd), świec (ADŚ).
  * Dziękujemy za ofiary na kwiaty, życzenia, smakołyki przynoszone na plebanię.
  Komunikaty:

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
05.04.2019 NIEDZIELA PALMOWA

 1. Gorzkie Żale o 17.30 – część III.
 2. Wielki Czwartek (09.04) – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o 19.00.
 3. Wielki Piątek (10.04)- (post ścisły)  Droga Krzyżowa o 15.00 i rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego.  Liturgia Męki Pańskiej o 19.00.
 4. Wielka Sobota (11.04) – Wigilia paschalna o 20.00.  Adoracja od 10:00 – 20:00.
 5. Wielkanoc (12.04) – Msza św. o 7.00 (rezurekcyjna), 10.00, 11.30, 12.30 i 18.00.
 6. W tym wyjątkowym czasie w związku z nieobecnością Waszą na Mszy św. dziękujemy za ofiary duchowe i materialne, dobro i wszelką życzliwość. Wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność: Bóg zapłać!
 7. Przedsionek kościoła jest otwarty – przechodząc zapraszamy na adorację NS i prywatną modlitwę.
 8. SPOWIEDŹ ŚW. W WIELKIM TYGODNIU:
  pon.- wt.-śr. 17.00- 18.00;
  Czwartek 18.00- 19.00
  W.Piątek 15.00- 16.00 i 19.00- 20.00
  W. Sobota 19.00- 20.00
 1. Do skarbony przy wejściu można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. Poświęcenie pokarmów tylko indywidualnie – ofiary przy poświęceniu na Szpital Wojewódzki w Szczecinie (walka z koronawirusem). Wg zalecenia Episkopatu Polski w tej nadzwyczajnej sytuacji możemy skorzystać z błogosławieństwa domowego pokarmów – będzie dostępne na stronie internetowej naszej parafii.
 3. Komunikaty:

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA

 1. 03. 2020 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 1. Gorzkie Żale o 17.30. – cz. II

2. W I czwartek (02.04) – 15 r. śmierci. Św. Jana Pawła II – Msza św. i Godzina św.
3.W I piątek (03.04) spowiedź św.  od 17.00 tylko pojedynczo w konfesjonale zamykanym. Msza św. o 18.00, Droga Krzyżowa o 18:30.
4.W sobotę (04.04) – rano ks. Jan odwiedzi chorych po domach z posługą sakramentalną. ODWOŁANE!!!
5.Za tydzień Niedziela Palmowa i poświęcenie palm – również poza Mszą św
6.Nie ma Gościa Niedzielnego – jest tylko gazeta Niedziela.
7.W związku z panującymi ograniczeniami dotyczącymi ilości gromadzących się wiernych podczas Mszy św. i nabożeństw (5 osób), wprowadzamy nadzwyczajny porządek Mszy św.: w tygodniu dodatkowa Msza św. o 12.00, natomiast w niedziele równolegle dodatkowo w świetlicy i dawnej kaplicy oraz nabożeństwa słowa z Komunią św. poza godzinami Mszy św.- wg porządku podanego przy wejściu do kościoła.
8.Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii w tym trudnym czasie – wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność – Bóg zapłać!
9.Przerwaliśmy prace budowlane w kościele (robotnicy wyjechali). Za dotychczasowe prace i materiały (przez 2 miesiące) wydaliśmy ok. 30 tys. zł. Wznowienie prac nastąpi po normalizacji sytuacji z koronawirusem.
10. Wspólnota Apostolatu Chorych naszej archidiecezji zaprasza do wzięcia udziału w internetowych rekolekcjach wielkopostnych pt. „Antybohaterowie przy drodze krzyżowej”, które przygotował dk. Robert Bałuka z naszej wspólnoty. Spotkania rekolekcyjne będą trwały codziennie od 30 marca do 4 kwietnie o godz. 14:00 na stronie apostolatchorych.pl

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

W ZWIĄZKU Z OGRANICZENIEM DO 5 OSÓB W KOŚCIELE !!!!!

NADZWYCZAJNY PORZĄDEK  MSZY ŚW. I NABOŻEŃSTW
W PARAFII ŚW. KRZYSZTOFA  w niedzielę 29 marca 2020
8.30 MSZA ŚW. +SPOWIEDŹ ŚW. W KOŚCIELE

9.15 – NABOŻEŃSTWO SŁOWA W KOŚCIELE Z KOMUNIĄ ŚW.
9.30 – NABOŻEŃSTWO SŁOWA W KOŚCIELE Z KOMUNIĄ ŚW.
9.45 – NABOŻEŃSTWO SŁOWA W KOŚCIELE Z KOMUNIĄ ŚW.

10.00 MSZA ŚW. +SPOWIEDŹ ŚW. W KOŚCIELE
10.45 – NABOŻEŃSTWO SŁOWA W KOŚCIELE Z KOMUNIĄ ŚW.
11.00 – NABOŻEŃSTWO SŁOWA W KOŚCIELE Z KOMUNIĄ ŚW.
11.15- NABOŻEŃSTWO SŁOWA W KOŚCIELE Z KOMUNIĄ ŚW.


11.30 MSZA ŚW. +SPOWIEDŹ ŚW. W KOŚCIELE
12.15 – NABOŻEŃSTWO SŁOWA W KOŚCIELE Z KOMUNIĄ ŚW.

12.30 MSZA ŚW. +SPOWIEDŹ ŚW. W KOŚCIELE

17.30 GORZKIE ŻALE


18.00 MSZA ŚW. +SPOWIEDŹ ŚW. W KOŚCIELE
18.45 – NABOŻEŃSTWO SŁOWA W KOŚCIELE Z KOMUNIĄ ŚW.
19.00 – NABOŻEŃSTWO SŁOWA W KOŚCIELE Z KOMUNIĄ ŚW.
UWAGA!
W PRZYPADKU WIĘKSZEJ LICZBY WIERNYCH, NABOŻEŃSTWA SŁOWA Z KOMUNIĄ ŚW. DODATKOWO BĘDĄ SIĘ ODBYWAĆ W ZAKRYSTII ORAZ ŚWIETLICY (PRZY BIURZE PARAFIALNYM).
OGŁOSZENIA 22.03. 2020 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

 1. Dziś Gorzkie Żale  o 17.30.  – część I.
 2. W środę (25.03) – uroczystość Zwiastowania Pańskiego Archidiecezjalny Dzień Świętości Życia. Jest to szczególna okazja do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.
 3. W czwartek(26.03) – wspomnienie Dobrego Łotra – dzień modlitw za więźniów.
 4. W piątek (27.03) – Droga Krzyżowa tylko jedna dla wszystkich o 18:30. Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych.
 5. W sobotę (28.03) – nabożeństwo do Męki Pańskiej. Zmiana czasu z soboty na niedzielę.
 6. W związku z koronawirusem:

– spowiedź święta w zakrystii, nie w konfesjonale

– nie ma spotkań z dziećmi komunijnymi, ani z kandydatami do bierzmowania

 1. Cieszymy się z postępu prac w kościele.
 2. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła, wszelką pomoc i okazane serce.
 3. „Wspólnota Apostolatu Chorych naszej archidiecezji zaprasza do wzięcia udziału w internetowych rekolekcjach wielkopostnych pt. „Antybohaterowie przy drodze krzyżowej”, które przygotował dk. Robert Bałuka z naszej wspólnoty. Spotkania rekolekcyjne będą trwały codziennie od 30 marca do 4 kwietnie o godz. 14:00 na stronie apostolatchorych.pl

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
PATRYCJA IWANKO- zam. DOLICE
BŁAŻEJ FORYŚ- zam. SZCZECIN

OGŁOSZENIA

 1. 03. 2020 III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Dzisiaj Gorzkie Żale o 17.30. – część III.
 1. W czwartek (19.03) – uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
 2. W piątek (20.03) –  Droga Krzyżowa tylko jedna o 18:30 dla wszystkich:

dla dzieci, starszych i młodzieży.

 1. W związku z koronawirusem:

– spowiedź święta w zakrystii, nie w konfesjonale

– nie ma dzisiaj po Mszy św. spotkania z dziećmi komunijnymi ani z kandydatami do bierzmowania

 1. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła i wszelką pomoc i okazane serce.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
PATRYCJA IWANKO- zam. DOLICE
BŁAŻEJ FORYŚ- zam. SZCZECIN

OGŁOSZENIA

 1. 03. 2020 II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
  1.Dzisiaj Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, którzy czekają na wsparcie modlitewne i pomoc finansową. Przy wyjściu z kościoła kwesta do puszki na misje ad gentes.  Taca przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła.  Zapraszamy na Gorzkie Żale o 17.30 – część II. Po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie z dorosłymi kandydatami do bierzmowania.
  2.Caritas rozprowadza kartki świąteczne, świece i baranki na stół wielkanocny.
  3.W piątek (13.03) – VII r. wyboru Ojca św. Franciszka na Papieża. Nabożeństwo drogi krzyżowej:

17.00 – dla dzieci,

18.30 – dla starszych i młodzieży.

Uczestnicząc w drodze krzyżowej lub Gorzkich Żalach zyskujemy odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 1. Trwają prace w kościele- zgodnie z planami w minionym tygodniu udało się zakończyć roboty ścienne w prezbiterium. Dalsze prace to ściana po prawej stronie od prezbiterium.
 1. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła i wszelką pomoc i okazane serce. Bardzo dziękujemy:

– Paniom za codzienne sprzątanie kościoła, przygotowanie posiłków dla pracowników

– Panom Ryszardowi, Janowi i Zygmuntowi dziękujemy za prace przy schodach

– Pani Ani i Janeczce za regularne dobroci

 1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii w V niedzielę W.Postu (29.03).

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA    1. 03. 2020 I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
1.Dziś I niedziela miesiąca- modlitwy za ofiarodawców i budowniczych, taca budowlana. O 17.30 Gorzkie Żale. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla dorosłych kandydatów do bierzmowania, którzy z różnych powodów nie przystąpili do tego Sakramentu (przynieść ze sobą świadectwo chrztu).
2.W środę (4.03) – Św. Kazimierza Królewicza.
3.W I czwartek (5.03) – modlitwy o powołania, Godzina Święta.
4.W I piątek (6.03) – od 17.00 spowiedź św. Wieczorem Msza św. Straży Honorowej NSPJ.
W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo drogi krzyżowej:
17.00– dla dzieci       18.30 – dla starszych i młodzieży
Taca zbierana podczas Mszy Świętej wieczornej jest naszą jałmużną wielkopostną. Uczestnicząc w Drodze Krzyżowej lub Gorzkich Żalach zyskujemy odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
5.W I sobotę (7.03) – rano ks. Jan odwiedzi chorych po domach z posługą sakramentalną.  Po Mszy św. wieczornej zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
6.W przyszłą niedzielę (8.03) – czyli w II Wielkiego Postu jak co roku odbędzie się kwesta do puszek Ad Gentes.  Taca przeznaczona będzie na ogrzewanie naszego kościoła.
7.Trwają prace w kościele- w tym tygodniu zakończone zostaną roboty w prezbiterium, przesuniemy się na prawą stronę kościoła.
8.Cieszymy się nowym witrażem św. Kazimierza Królewicza.
9.Kandydatów na ministrantów zapraszamy w soboty o 15.00 na kurs ministrantury.
10.Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła.
11. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii w V niedzielę W.Postu (29.03).

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA

 1. 02. 2020 VII NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Dzisiaj rozpoczynamy 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”.
 2. W środę (26.02) POPIELEC – Msze św. z obrzędem posypaniem głów popiołem o 9.00, 17.00 i 18.00. Obowiązuje nas post ścisły. 
 3. W piątek (28.02) – Dzień przebłagania Boga za grzechy ludzi Kościoła. Droga Krzyżowa o 17.00 dla dzieci, o 18:30 dla młodzieży i dorosłych, o 18:00 i Msza św. Taca jest naszą jałmużną wielkopostną. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W niedzielę (01.03) – I niedziela Wielkiego Postu. Gorzkie Żale o 17:30. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla dorosłych kandydatów do bierzmowania, którzy z różnych powodów nie przystąpili do tego Sakramentu. (przynieść ze sobą świadectwo chrztu)
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Trwają prace w kościele- wyrównywane są ściany prezbiterium. W czwartek zamontowane zostały drzwi pod chórem – koszt 12 tys. zł.

Przygotowywany jest ostatni witraż do nawy głównej kościoła z postacią św. Kazimierza Królewicza. Witraż nie ma jeszcze fundatora- może nim być jedna lub kilka rodzin albo firma. Koszt 15 tys. – ewentualni chętni fundatorzy mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza tylko dziś i jutro.

 1. Kandydatów na ministrantów zapraszamy w soboty o 15.00 na kurs ministrantury.
 2. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA

 1. 02. 2020 V NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. We wtorek (11.02) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – XXII Międzynarodowy Dzień Chorego. Bardzo prosimy rodziny, sąsiadów i parafian o przywiezienie chorych do kościoła. Od 17.30 okazja do spowiedzi. W czasie Mszy Świętej sakrament namaszczenia chorych oraz nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 2. W piątek (14.02) – Św. Cyryla i Metodego – patronów Europy. Msza św. i spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 4. Bóg zapłać za rozebranie żłóbka i sprzątanie kościoła.
 5. Od jutra rozpoczniemy kolejny etap prac w kościele.
 6. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła.
 7. Przygotowanie do bierzmowania dorosłych w niedziele o 18.00 (Msza św. i spotkanie bezpośrednio po Mszy św.).
 8. Kandydatów na ministrantów zapraszamy w soboty o 15.00 na kurs ministrantury.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA

 1. 02. 2020 OFIAROWANIE PAŃSKIE
 1. Dziś święto Ofiarowania Pańskiego – poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy św. Taca na zakony klauzurowe.
 2. Cieszymy się kolejnymi witrażami: św. Kingi – fundacja ks. kan. prob. Zbigniewa Szymańskiego, parafian i gości z Międzywodzia; św. Urszuli Ledóchowskiej – fundacja naszej parafii (dopiero 10% należności- można dołączyć się do fundacji, będzie wtedy świadomość, że jakaś część ufundowana jest przez daną osobę lub rodzinę).
 3. Jutro o 10.00 prosimy o pomoc przy rozbiórce choinek i żłobka.
 4. W poniedziałek (3.02) dzień św. Błażeja błogosławieństwo świecami- zapraszamy zwłaszcza osoby z chorobami gardła.
 5. W środę (5.02) wspomnienie świętej Agaty – dziewicy i męczennicy – poświęcenie wody i chleba.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek miesiąca lutego. Przypominamy o spowiedzi miesięcznej. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na Msze św. podczas której modlić się będziemy o liczne powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź od godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 7. W sobotę o 11.00 sprzątanie kościoła – prosimy o pomoc.
 8. W sobotę o 15.00 kurs dla chłopców, którzy chcą zostać ministrantami.
 9. Przy wyjściu nowy numer bezpłatnego Głosu Szczecińsko-Kamieńskiego.
 10. Sakrament bierzmowania 12 maja 2020 – przygotowanie dorosłych od przyszłej niedzieli o 18.00 Msza św. i spotkanie bezpośrednio po Mszy św.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

Zapowiedzi przedślubne:

MAGDALENA STOLARONEK i MARCIN LENTOWICZ

KŁOS PAULINA ALEKSANDRA i DAMIAN NOWAK

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19.01.2020 II NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwa Ekumeniczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Życzliwymi bądźmy”.
 2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła kwesta do puszek na rzecz fundacji „Kościół   w potrzebie”. Po Mszy św.  o 12.30 PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA
 3. We wtorek 21.01. przypada Dzień Babci, a w środę 22.01 Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w modlitwie: aby żyjącym Pan błogosławił, a zmarłych przyjął do nieba.
 4. W niedzielę (26.01) – obchodzić będziemy Niedzielę Słowa Bożego.
 5. Jutro ostatni dzień wizyty duszpasterskiej ul. Grzymińska 29-32.

Dziękujemy za życzliwe przyjęcie Bożego błogosławieństwa, za wspólną modlitwę, rozmowy oraz ofiary składane na potrzeby parafii. W sobotę uzupełnienia – uzgodnienia terminu w zakrystii.

 1. KLUB RADOSNEGO SENIORA zaprasza osoby 60+ od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 13.00 (wejście od strony kościoła).
 2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.30 KONCERT KOLĘD– zapraszamy.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12.01.2020 NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. Dziś w Kościele obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie na plebanii spotkanie z kolędą- zapraszamy serdecznie grupy parafialne i chętnych.
 2. W dniach od 18 – 25 stycznia obchodzić będziemy jak co roku Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Życzliwymi bądźmy”.
 3. W przyszłą niedzielę (19.01) jak zawsze w III niedzielę stycznia odbędzie się kwesta do puszek na rzecz fundacji wspierającej ubogie Kościoły w różnych regionach świata „Kościół w potrzebie”.
 4. Wznawiamy spotkania przygotowujące do I Komunii św. – niedziela po Mszy św. o 10.00, do bierzmowania – niedziela po Mszy św. o 12.30.
 5. Jutro rozpoczyna działalność KLUB SENIORA przy naszej parafii. Zapraszamy osoby 60+ od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 13.00 (wejście od strony kościoła). Zajęcia są bezpłatne. Dla członków klubu przewidziane są bardzo ciekawe zajęcia, a przede wszystkim wspólne spędzanie czasu.
 6. Wznawiamy w naszej parafii bezpłatne porady prawne. Pani mecenas Magdalena Kamerduła udzielać będzie porad prawnych w biurze parafialnym w sobotę 19 stycznia od 10.30 do 11.30. Obowiązują wcześniejsze zapisy w zakrystii. Kolejne dyżury 22 lutego, 21 marca,18 kwietnia i 16 maja.
 7. W sobotę (18.09) w parafii św. Mikołaja o godz. 18:40, zapraszamy na charytatywny koncert kolędowy chóru amatorskiego Opery na Zamku.
 8. Plan kolędy:
  01 poniedziałek ul. Hoża 1
  14.01 wtorek ul. Dębogórska, Ludowa, Konarskiego, Żelazna
  15.01 środa ul. Gościsława, Grzymińska 3-5
  16.01 czwartek ul. Grzymińska 7- 23
  17.01 piątek ul. Grzymińska 24-25
  18.01 sobota ul. Grzymińska 27- 28
  ________________________________________

20.01 poniedziałek ul. Grzymińska 29-32
25.01 sobota – uzupełnienia wg indywidualnych uzgodnień

Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
05.01.2020 II NIEDZIELA BOŻEGO NARODZENIA

 1. W poniedziałek (6.01) uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte według porządku niedzielnego. Poświęcenie kredy i kadzidła. Ofiary, które w tym dniu złożymy przeznaczone są zgodnie z decyzją Episkopatu na Krajowy Fundusz Misyjny.
 2. Za tydzień o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie na plebanii spotkanie z kolędą- zapraszamy serdecznie grupy parafialne i chętnych.
 3. Zbiórka ministrantów w poniedziałek o 13.15.
 4. W piątek (10.01) Msza Święta i spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 5. Kolędę rozpoczniemy od wtorku 7 stycznia wg planu:
  01 wtorek ul. Studzienna
  8.01 środa ul. Retry
  9.01 czwartek ul. Robotnicza – wszystkie nr od 9 do nr 18
  10.01 piątek ul. Robotnicza wszystkie nr od 19 do nr 24
  11.01 sobota ul. Robotnicza 31-33, ul. Hoża 2, 4, 6
  _______________________________________

13.01 poniedziałek ul. Hoża 1
14.01 wtorek ul. Dębogórska, Ludowa, Konarskiego, Żelazna
15.01 środa ul. Gościsława, Grzymińska 3-5
16.01 czwartek ul. Grzymińska 7- 23
17.01 piątek ul. Grzymińska 24-25
18.01 sobota ul. Grzymińska 27- 28
________________________________________

20.01 poniedziałek ul. Grzymińska 29-32

Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
29. 12. 2019 NIEDZIELA ŚW. RODZINY

 1. We wtorek (31.12) ostatni dzień roku Pańskiego 2019. Nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne o 18.00.
 2. W środę (1.01) Nowy Rok – święto Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego – bez Mszy św. o 8.30.
 3. W pierwszy czwartek (2.01) modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
 4. W pierwszy piątek (3.01) Spowiedź święta od 17.00, następnie Msza św. o 18.00 i spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 5. W pierwszą sobotę (4.01) od g. 9.00 Ks. Jan odwiedzi chorych po domach.  Msza Święta Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
 6. W przyszłą niedzielę (5.01) podamy plan kolędy.
 7. Bóg zapłać za ofiary, wszelką pomoc i życzliwość.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
22. 12. 2019 IV Niedziela Adwentu

 1. Dziś (22.12) i w poniedziałek (23.12) Adwentowe Dni Skupienia i okazja do spowiedzi. Naszym duchowym przygotowaniom przewodniczy ks. dr hab. Mariusz Szajda. Zapraszamy w niedzielę wg zwykłego porządku, natomiast jutro rano nauka po roratach oraz wieczorem o 18.00. Okazja do spowiedzi św. w niedziele podczas Mszy św., w poniedziałek 6.30 – 7.30 oraz 17.30 – 19.00.
 2. Przy wyjściu z Kościoła możemy nabyć świece i kartki świąteczne, które rozprowadza PZ Caritas.
 3. We wtorek (24.12) wigilia Bożego Narodzenia. Pasterki o 21.00 i 23.00.
 4. W środę (25.12) uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte według porządku niedzielnego- z wyjątkiem Mszy św. o 8.30, której nie będzie.
 5. W czwartek (26.12) II dzień Świąt Bożego Narodzenia, św.  Szczepana męczennika -Msze św. wg porządku niedzielnego, taca na KUL.
 6. W piątek (27.12) święto świętego Jana Apostoła. Msza św. o 18.00 za zmarłych poleconych w Wypominkach Rocznych. Na Mszy Świętej poświęcenie wina.
 7. W sobotę (28.12) Św. Młodziaków – specjalne błogosławieństwo dzieci.
 8. W niedzielę (29.12) święto Świętej Rodziny. Msza Święta z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich o 11.30 – zapraszamy wszystkich małżonków.
 9. W poświęcony opłatek możemy się zaopatrzyć w zakrystii. Ofiary za opłatek przeznaczone są na cele budowlane.
 10. Jutro o 11.00 sprzątanie kościoła na święta – prosimy o pomoc.
 11. Bóg zapłać za choinki, przygotowanie żłóbka oraz wszelką pomoc i życzliwość. Wszystkim Parafianom i Zespołowi Caritas dziękujemy za przygotowanie paczek żywnościowych dla ubogich.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
15. 12. 2019 III Niedziela Adwentu

 1. W czasie Adwentu wszystkich zachęcamy do uczestnictwa w roratach, które odprawiamy o 6.30 (pn.-pt), w soboty o 18.00.
 2. Przy wyjściu z Kościoła możemy nabyć świece i kartki świąteczne, które rozprowadza PZ Caritas. Prosimy o żywność trwałą na paczki dla ubogich.
 3. Dziś podczas Mszy św. dla dzieci o 10.00 poświęcenie i wręczenie książeczek.
 4. Przygotowanie do bierzmowania – w niedziele po Mszy św. o 12.30.
 5. Bóg zapłać za dobroć serca wyrażaną w trosce o kościół i nas kapłanów.
 6. W poświęcony opłatek możemy się zaopatrzyć w zakrystii. Ofiary za opłatek przeznaczone są na cele budowlane.
 7. W następną niedzielę (22.12) i poniedziałek (23.12) Adwentowe Dni Skupienia i okazja do spowiedzi. Naszym duchowym przygotowaniom przewodniczyć będzie ks. dr hab. Mariusz Szajda.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

Zapowiedzi przedślubne:

SZYCH MAŁGORZATA, rzym-kat., zam. Hoża

HYCKOWSKI SEBASTIAN, rzym-kat., zam. Hoża


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
08. 12. 2019 II Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła przeprowadzamy kwestę do puszek na Kościoły Wschodnie – ad gentes. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. W czasie Adwentu wszystkich zachęcamy do uczestnictwa w roratach, które odprawiamy o 6.30 (pn.-pt), w soboty o 18.00. Prosimy o przyniesienie lampionów i świec. Tradycyjnie po roratach zapraszamy dzieci i młodzież na śniadanie na plebanię
 3. Trwa akcja charytatywna „Caritas”: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W naszym kościele są już do nabycia okolicznościowe, bożonarodzeniowe świece. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na dożywianie dzieci, pomoc rodzinom wielodzietnym oraz matkom samotnie wychowującym dzieci, a także na organizowanie zimowego i letniego wypoczynku dzieci. Niech taka świeca zapłonie na każdym wigilijnym stole. Prosimy też o żywność trwałą na paczki świątecznych dla biednych. Na choince są jeszcze do zabrania bombki „Paczuszka dla maluszka”.
 4. Dziś podczas Mszy św. dla dzieci o 10.00 poświęcenie i wręczenie medalików.
 5. Przygotowanie do bierzmowania – w niedziele po Mszy św. o 12.30.
 6. Bóg zapłać za dobroć serca wyrażaną w trosce o kościół i nas kapłanów.
 7. W poświęcony opłatek możemy się zaopatrzyć w zakrystii. Ofiary za opłatek przeznaczone są na cele budowlane.
 8. Zachęcamy do lektury nowego numeru Głosu Szczecińsko-Kamieńskiego.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

Zapowiedzi przedślubne:

SZYCH MAŁGORZATA, rzym-kat., zam. Hoża

HYCKOWSKI SEBASTIAN, rzym-kat., zam. Hoża

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
01. 12. 2019 I Niedziela Adwentu

 1. Dziś w I niedzielę miesiąca modlimy się za ofiarodawców i budowniczych kościoła- taca budowlana.
 2. Rozpoczynamy Adwent- to okres przygotowania do religijnego przeżycia Bożego Narodzenia. W czasie Adwentu wszystkich zachęcamy do uczestnictwa w roratach, które odprawiać będziemy codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 6:30, natomiast w sobotę o 18.00. Przyjmujemy szczególne intencje modlitewne na roraty – można je składać w zakrystii na specjalnie przygotowanych kartkach lub bezpośrednio podyktować Księdzu. Wszystkich, a szczególnie dzieci prosimy, aby przychodziły na Roraty z lampionami. Tradycyjnie po roratach zapraszamy dzieci i młodzież na śniadanie na plebanię.
 3. W dzisiejszą niedzielę rozpoczęła się tegoroczna akcja charytatywna „Caritas”: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W naszym kościele są już do nabycia okolicznościowe, bożonarodzeniowe świece. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na dożywianie dzieci, pomoc rodzinom wielodzietnym oraz matkom samotnie wychowującym dzieci, a także na organizowanie zimowego i letniego wypoczynku dzieci. Niech taka świeca zapłonie na każdym wigilijnym stole.
 4. Dziś po Mszy św. dla dzieci o 10.00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.
 5. Przygotowanie do bierzmowania – w niedziele po Mszy św. o 12.30.
 6. W tym tygodniu przeżywać będziemy miesięczne dni odnowy życia duchowego:
  I czwartek – modlitwy o powołania
  I piątek – spowiedź I piątkowa i Msza św. wynagradzająca NSPJ
  I sobota- odwiedziny chorych z posługą sakramentalną i Msza św. ze zmianą tajemnic różańcowych.
 7. W poświęcony opłatek można się zaopatrzyć w zakrystii. Ofiary za opłatek przeznaczone są na budowę kościoła- obecnie wstawiane są drzwi zewnętrzne do zakrystii.
 8. Bóg zapłać za dobroć serca wyrażaną w trosce o kościół i nas kapłanów. Ks. Proboszcz szczególnie dziękuje za wszelkie przejawy życzliwości wobec Mamy Heleny Komisarczyk.
 1. Zapraszamy do głosowania w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na zadania inwestycyjne na terenie naszego Osiedla (renowacja parku Tilebein przy ul. Dębogórskiej)- szczegóły i pomoc w głosowaniu dziś w godz. 10.00- 13.00 w warzywniaku na rogu.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
17. 11. 2019 XXXIII Niedziela Zwykła

 1. W listopadzie zapraszamy na Nabożeństwa Wypominkowe – codziennie o 17.40.

Karty wypominkowe na wypominki roczne i listopadowe wyłożone są na stoliku z prasą przy wyjściu z kościoła.

 1. Dziś w naszym kościele u p. Grażyny można zakupić różne dewocjonalia. Polecamy szczególnie ikony i łańcuszki oraz medaliki ze srebra w bardzo korzystnej cenie.
 2. Prosimy o wsparcie rehabilitacji Wojtusia (zbieramy plastikowe nakrętki do kartonu pod chórem, można też w zakrystii przekazać ofiarę pieniężną na ten cel).
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na AWSD i na nasz kościół.
 4. Spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych odbędzie się 1 grudnia w niedzielę – bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.00.
 5. Przygotowanie do bierzmowania w niedzielę – bezpośrednio po Mszy św. o 12.30.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

PORZĄDEK MODLITW WYPOMINKOWYCH:

PONIEDZIAŁEK- ul. Hoża, Retry
WTOREK- ul. Grzymińska
ŚRODA- ul. Studzienna
CZWARTEK- ul. Robotnicza
PIĄTEK- ul. Gościsława, Żelazna, Konarskiego, Dębogórska
SOBOTA- ul. Ostrowska i bez podanego adresu
NIEDZIELA- z Parafialnej Księgi Zmarłych

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
10. 11. 2019 XXXII Niedziela Zwykła

 1. W listopadzie zapraszamy na Nabożeństwa Wypominkowe – codziennie o 17.40.

Karty wypominkowe na wypominki roczne i listopadowe wyłożone są na stoliku z prasą przy wyjściu z kościoła.

 1. Jutro święto Odzyskania Niepodległości- Msze św. wg niedzielnego porządku bez Mszy św. o 12.30.
 2. W czwartek (14.11) o godz. 18.00 – będzie sprawowana dziękczynna Msza św. z okazji urodzin i habilitacji ks. Mariusza.
 3. Za tydzień w niedzielę (17.11) w naszym kościele u p. Grażyny będzie można zakupić różne dewocjonalia.
 4. Prosimy o wsparcie rehabilitacji Wojtusia (zbieramy plastikowe nakrętki do kartonu pod chórem, można też w zakrystii przekazać ofiarę pieniężną na ten cel).
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na AWSD i na nasz kościół.
 6. Komunikaty …

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

PORZĄDEK MODLITW WYPOMINKOWYCH:

PONIEDZIAŁEK- ul. Hoża, Retry
WTOREK- ul. Grzymińska
ŚRODA- ul. Studzienna
CZWARTEK- ul. Robotnicza
PIĄTEK- ul. Gościsława, Żelazna, Konarskiego, Dębogórska
SOBOTA- ul. Ostrowska i bez podanego adresu
NIEDZIELA- z Parafialnej Księgi Zmarłych

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
03. 11. 2019 XXXI Niedziela Zwykła

 1. Dziś I niedziela miesiąca – modlitwy za ofiarodawców i budowniczych kościoła, taca budowlana.
 2. W listopadzie zapraszamy na Nabożeństwa Wypominkowe – codziennie o 17.40. W dniach 1-8 listopada istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego każdego dnia dla jednej osoby pod zwykłymi warunkami.a
 3. Karty wypominkowe na wypominki roczne i listopadowe wyłożone są na stoliku z prasą przy wyjściu z kościoła.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na AWSD i na nasz kościół.
 5. Do piątku 8 listopada włącznie dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 (zaczyna się Koronką do Bożego Miłosierdzia).
 6. W PIĄTEK MSZA ŚW. I SPOTKANIE ADŚ.
 7. Komunikaty …

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

PORZĄDEK MODLITW WYPOMINKOWYCH:

PONIEDZIAŁEK- ul. Hoża, Retry
WTOREK- ul. Grzymińska
ŚRODA- ul. Studzienna
CZWARTEK- ul. Robotnicza
PIĄTEK- ul. Gościsława, Żelazna, Konarskiego, Dębogórska
SOBOTA- ul. Ostrowska i bez podanego adresu
NIEDZIELA- z Parafialnej Księgi Zmarłych


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
27. 10. 2019 XXX Niedziela Zwykła
 1. Zapraszamy na Nabożeństwa różańcowe w niedzielę o 17.30. a w dzień powszedni o 18.30. W listopadzie Wypominki codziennie o 17.40. Kartki na wypominki prosimy czytelnie wypełnić imiona zmarłych i przyjść w tym dniu do kościoła, by modlić się za naszych zmarłych.
 2. W I piątek (1.11) uroczystość Wszystkich Świętych – Msze Święte według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy Świętej o 12.30. Wypominki o 17.40.
 3. W I sobotę (2.11) – Dzień Zaduszny – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca. Rano ks. Jan odwiedzi chorych po domach z posługą sakramentalną.
 4. W dniach 1-8 listopada istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego każdego dnia dla jednej zmarłej osoby pod zwykłymi warunkami.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na AWSD i na budowę kościoła. Koperty znajdują się przy wyjściu z kościoła.
 6. Komunikaty …

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

WITKOWSKA PATRYCJA, panna, rzym.kat., zam. ul. Studzienna

URBAN DARIUSZ MAREK, kawaler, rzym.kat., zam. ul. Studzienna

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

PORZĄDEK MODLITW WYPOMINKOWYCH:

PONIEDZIAŁEK- ul. Hoża, Retry
WTOREK- ul. Grzymińska
ŚRODA- ul. Studzienna
CZWARTEK- ul. Robotnicza
PIĄTEK- ul. Gościsława, Żelazna, Konarskiego, Dębogórska
SOBOTA- ul. Ostrowska i bez podanego adresu
NIEDZIELA- z Parafialnej Księgi Zmarłych


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
20. 10. 2019 XXIX Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj Niedziela Misyjna- modli się z nami s. Grace z Kenii (felicjanka). Po Mszach Św. zbiórka do puszki na cele misyjne.
 2. Dziś bezpośrednio po Mszy św. o 12.30 spotkanie z kandydatami do bierzmowania z kl. VIII.
 3. Zapraszamy na Nabożeństwa różańcowe w niedzielę o 17.30, a w dzień powszedni po Mszy św. (ok. 18.30).
 4. We wtorek (22.10) wspomnienie św. Jana Pawła II
 5. W piątek (25.10) – Wypominki Roczne – ostatnie.
 6. Z soboty na niedzielę zmiana czasu.
 7. Kartki na wypominki będą wyłożone od środy. Tradycyjnie modlić się będziemy wg podziału na poszczególne ulice. Wypominki będą odprawiane przez cały listopad codziennie o 17:45.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na utrzymanie Seminarium Duchownego i na budowę naszego kościoła. Koperty znajdują się przy wyjściu z kościoła. Ostatnio zamontowane zostały 4 pary drzwi dębowych (w tygodniu zostaną wstawione szyby i klamki) – koszt ponad 12 tys. zł.
 9. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
06. 10. 2019 XXVII Niedziela Zwykła

 1. Rektor AWSD skierował do naszej parafii na praktykę duszpasterską diakona Roberta Bałukę- witamy go serdecznie życząc dobrego pobytu w naszej parafii.
 2. W październiku zapraszamy na Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św., w niedziele o 17.30.
 3. Dziś I niedziela miesiąca- modlitwy w intencji budowniczych i ofiarodawców, taca budowlana. Podczas Mszy św. o 10.00 poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
 4. W poniedziałek (7.10) – MB Różańcowej.
 5. W czwartek zbiórka ministrancka. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
 6. W piątek (11.10)- Msza św. i spotkanie ADŚ.
 7. W przyszłą niedzielę (13.10) Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” Kwesta do puszek na stypendia dla ubogiej młodzieży.
 8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są koperty na seminarium oraz różańce. Różańce są niepoświęcone. Poświęcenie w zakrystii lub jutro podczas Mszy św.
 9. Pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 20 października – bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.30.
 10. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
  Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na budowę kościoła i potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
29. 09. 2019 XXVI Niedziela Zwykła

 1. W październiku zapraszamy na Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św., w niedziele o 17.30.
 2. We wtorek (1.10) – św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 3. W środę (2.10) – św. Aniołów Stróżów.
 4. W pierwszy czwartek (3.10) Msza Święta i Godzina Święta.
 5. W pierwszy piątek (4.10) – św. Franciszka z Asyżu. Spowiedź od 17.00.
 6. W pierwszą sobotę (5.10) – św. Faustyny. Ks. Jan rano odwiedzi chorych po domach z posługą sakramentalną. Wieczorem Msza św. i zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 7. W pierwszą niedzielę (6.10) –o 10.00 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 8. W czwartek zbiórka ministrancka. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
 9. Jak co roku, w związku z rozpoczynającym się rokiem akademickim, prosimy o ofiarę na AWSD w Szczecinie. Wspieramy kleryków naszą modlitwą i ofiarą. Dziękujemy za życzliwość, wyrozumiałość i ofiarność. Koperty na seminarium wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 10. Polecamy prasę katolicką- przypominamy, że w zakrystii przyjmujemy prenumeratę Niedzieli, Gościa, Miłujcie się, Dominik idzie do I Komunii św.
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej (13-20 listopada 2019)- szczegóły na plakacie i u ks. Jana.
 12. Z radością informujemy, że 26 września Ks. Mariuszowi, decyzją Rady Wydziału Filozofii UKSW, nadano tytuł doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie filozofii.
 13. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
  Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na budowę kościoła i potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
 14. Gościmy dziś funkcjonariusza Policji, który przekaże ważne ostrzeżenie.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

­

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
15. 09. 2019 XXIV Niedziela Zwykła

 1. Dziś kwesta do puszki na KUL. Wczoraj obchodziliśmy święto Podwyższenia Krzyża Świętego- zachęcamy do oddani czci krzyżowi. Zadbajmy również o krzyże w naszych mieszkaniach, zakładach pracy. Może warto je odnowić, przyozdobić.
 2. Rozpoczynamy IX Tydzień Wychowania, obchodzony w tym roku pod hasłem „Nauczycielu, gdzie mieszkasz”.
 3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. uczestniczą wraz z rodzicami w niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 i następnie krótkie spotkanie po Mszy św. przez cały rok. W celu zapisania dziecka należy pobrać formularz zgłoszeniowy w zakrystii.
 4. Uroczystość I Komunii odbędzie się 7 czerwca 2020 o godz. 12.30, natomiast Rocznica I Komunii św. 11 czerwca o 11.30 (w Boże Ciało).
 5. Przygotowanie do bierzmowania (kl. VIII) rozpoczniemy od października- w zakrystii można już pobrać formularze zgłoszeniowe.
 6. Przyjmujemy zapisy na prenumeratę czasopism katolickich: Niedziela z dodatkiem diecezjalnym Kościół nad Odrą i Bałtykiem, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Mały Gość, Dominik idzie do I Komunii św.
 7. W piątek zamontowany został witraż Ducha Św. (w rozecie między wieżami) – to fundacja ks. Mariusza. Cieszymy się również nową profesjonalną wycieraczką – jej koszt to 8 tys zł.
 8. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
  Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na budowę kościoła i potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
08. 09. 2019 XXIII Niedziela Zwykła

 1. W piątek (13.09) – Msza św. i spotkanie ADŚ, Nabożeństwo fatimskie.
 2. W sobotę (14.09) – święto Podwyższenia Krzyża św. – „Polska pod Krzyżem” O 15.00 koronka, droga krzyżowa i adoracja Krzyża św.
 3. W niedzielę (15.09) po Mszy św. kwesta do puszek na KUL.
 4. Zapraszamy do udziału w naszych wspólnotach parafialnych: Żywy Różaniec, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Apostolstwo Margaretka, Grupa Liturgiczna, Kościół Domowy, Rodzina Radia Maryja, Parafialny Zespół Caritas, ministranci, schola dziecięca i schola dorosłych..
 5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. uczestniczą wraz z rodzicami w niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 i następnie krótkie spotkanie po Mszy w. przez cały rok. W celu zapisania dziecka należy pobrać formularz zgłoszeniowy w zakrystii.
 6. Uroczystość I Komunii odbędzie się 7 czerwca 2020 o godz. 12.30, natomiast Rocznica I Komunii św. 11 czerwca o 11.30 (w Boże Ciało).
 7. Przygotowanie do bierzmowania (kl. VIII) rozpoczniemy od października.
 8. Przyjmujemy zapisy na prenumeratę czasopism katolickich: Niedziela z dodatkiem diecezjalnym Kościół nad Odrą i Bałtykiem, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Mały Gość, Dominik idzie do I Komunii św.
 9. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
  Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na budowę kościoła i potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Komunikat Kurii:

W  sobotę,  14  września zapraszamy na  Diecezjalną  Drogę  Krzyżową w  intencji ochrony   polskich   rodzin i  małżeństw  jako  sakramentalnego  związku  mężczyzny i kobiety. Droga Krzyżowa wyruszy z  Katedry  o  godz.  19.30 i będzie zmierzać do Figury Św.  Jana  Pawła  II  na  Jasnych  Błoniach. Zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego  oraz wszystkich  wiernych,  członków  wspólnot,  ruchów,  stowarzyszeń kościelnych i grup modlitewnych z Krzyżami, świecami i relikwiami Krzyża Świętego.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
25. 08. 2019 XXI Niedziela Zwykła

 1. Rozpoczynamy ostatni tydzień wakacji. Warto się zastanowić: jak wykorzystaliśmy ten czas, czy także wewnętrznie on nas ubogacił? Zróbmy rachunek sumienia: czy dochowaliśmy wierności Bogu i ludziom, czy po chrześcijańsku świętowaliśmy dzień Pański, czy nie omijaliśmy okazji do czynienia dobra?
 2. Poniedziałek (26.08) – Uroczystość MB Częstochowskiej (ekspijacja)
 3. Wtorek (27.08) – św. Moniki
 4. Środa (28.08) – św. Augustyna, bpa dra Kościoła
 5. Czwartek (29.08) – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 6. Piątek (30.08) – Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych.

39 Rocznica powstania NSZZ „Solidarność”. O 10.00 Msza Święta w kościele św. Stanisława Kostki a o 12.00 Modlitwa Anioł Pański przy bramie Stoczni Szczecińskiej.

 1. Od przyszłej niedzieli 1 września wracamy do zwykłego porządku nabożeństw i godzin urzędowania biura parafialnego.
 2. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
  Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na budowę kościoła i potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

MONIKA ŚMIAROWSKI, rzym-kat., st. wolny, zam. Białystok

KAMIL SZAŁATA, RZYM-KAT., ST. WOLNY, UL. STUDZIENNA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28. 07. 2019 XVII Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. Przypominamy o spowiedzi miesięcznej. W czwartek o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św., podczas której modlić się będziemy o liczne powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź od godz. 18.00, o godz. 19.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa- spotkanie Straży Honorowej NSPJ. W sobotę o godz. 19.00 Msza św. i spotkanie Żywego Różańca.
 2. Jutro, w poniedziałek, wyruszy Jubileuszowa XXXV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja pielgrzymki podczas Mszy św. o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakatach oraz stronie internetowej www.szczecinska.pl a także na portalu społecznościowym facebook.pl/szczecinskapielgrzymka.
 3. W czwartek, 1 sierpnia przypada 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny.
 4. Do przyszłej niedzieli prosimy o dostarczanie wypełnionych tornistrów pełnych uśmiechów.
 5. Trwają wakacje, przypominamy o chrześcijańskim wykorzystaniu wczasów, obozów, pielgrzymek i wycieczek. Zwracamy uwagę na zachowanie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza ograniczenie prędkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Przepisy te obowiązują w sumieniu. Rodzicom przypominamy, aby swoje dzieci wyjeżdżające na kolonie i obozy letnie, zaopatrzyć w stosowne pismo do Kierownictwa, po to, by dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w niedzielę i święta we Mszy św.
 6. Po 2 tygodniowej przerwie wznowiliśmy prace w kościele. Obecnie wykonywana jest posadzka na chórze.
 7. Tomasz Ceniuch- nasz zeszłotygodniowy celebrans odpustowy przekazał zebraną z racji poświęcenia witraża św. s. Faustyny kwotę 587zł i 70 gr na rzecz fundacji Donum Vitae. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.
 8. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
  Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na budowę kościoła i potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
21. 07. 2019 XV Niedziela Zwykła

 1. Dziś obchodzimy uroczystość odpustową ku czci św. Krzysztofa. Suma odpustowa o 11.30, po niej poświęcenie pojazdów.
 2. Podczas sumy odpustowej poświęcony zostanie witraż św. s. Faustyny Kowalskiej- apostołki Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji organizujemy dziś zbiórkę do puszki na dzieło miłosierdzia, które prowadzi Ks. Tomasz Ceniuch- dzisiejszy celebrans i kaznodzieja odpustowy.
 3. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu obowiązuje porządek wakacyjny nabożeństw: w tygodniu o 19.00, w niedziele o 8.30, 10.00, 11.30 i 19.00. Biuro parafialne czynne w środy i soboty od 19.30 do 20.00.
 4. Poniedziałek (22.07) wspomnienie świętej Marii Magdaleny.
 5. Wtorek (23.07) święto świętej Brigidy zakonnicy, współpatronki Europy.
 6. Środa (24.07) wspomnienie świętej Kingi dziewicy.
 7. Czwartek (25.07) święto świętego Jakuba Apostoła i Świętego Krzysztofa. Po Mszy Świętej poświęcenie pojazdów z podziękowaniem za bezpiecznie przejechane kilometry i za jazdę bez wypadków. dla tych, którzy nie uczynili tego w niedzielę.  Ofiary, które złożymy przeznaczone będą na pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu. Odpust w Bazylice archikatedralnej o 18.00.
 8. Piątek (26.07) wspomnienie świętych Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny. Dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, babciom i emerytom. Msza św. wieczorna w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych.
 9. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje, życzymy aby urlop był miłym wypoczynkiem oraz czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.
 10. Serdecznie dziękujemy za dobroci z działek i kuchni oraz za wszelkie dobro, zaangażowanie i pomoc w funkcjonowaniu parafii.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
14. 07. 2019 XV Niedziela Zwykła

 1. W lipcu i sierpniu obowiązuje porządek wakacyjny nabożeństw: w tygodniu o 19.00, w niedziele o 8.30, 10.00, 11.30 i 19.00. Biuro parafialne czynne w środy i soboty od 19.30 do 20.00.
 2. Poniedziałek (15.07) – wspomnienie świętego Bonawentury.
 3. Wtorek (16.07) – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
 4. Czwartek (18.07) – Św. Szymona z Lipnicy.
 5. Za tydzień uroczystość odpustowa w naszej parafii. Suma odpustowa o 11.30, po niej poświęcenie pojazdów.
 6. Zapraszamy do wzięcia udziału w Pielgrzymkach:

– pieszej na Jasną Górę (29.07-13.08) – możliwość dołączenia w każdej chwili.
– autokarowej do Medjugorie z parafią MB Ostrobramskiej (11-20.08) – są jeszcze wolne miejsca

– pieszej do Myśliborza (23-25.08)

 1. Akcja „tornister” dla polskich dzieci ze Wschodu (Ukrainy, Białorusi)- zostały jeszcze 3 tornistry do napełnienia.
 2. Na placu kościelnym postawiony został kontener CARITASU na odzież- prosimy o wrzucanie tam zbędnej odzieży (czystej).
 3. Serdecznie dziękujemy za dobroci z działek i kuchni oraz za wszelkie dobro, zaangażowanie i pomoc w funkcjonowaniu parafii.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

Zapowiedzi przedślubne:

Aleksandrowicz Tymon, rzym.kat., st.wolny, zam. Szczecin, ul. Grzymińska
Zmarzlik Magdalena, rzym.kat., st.wolny, zam. Szczecin, ul. Grzymińska

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
07. 07. 2019 XIV Niedziela Zwykła

 1. Dziś I niedziela miesiąca- modlitwy za ofiarodawców i budowniczych kościoła, taca budowlana.
 2. W lipcu i sierpniu obowiązuje porządek wakacyjny nabożeństw: w tygodniu o 19.00, w niedziele o 8.30, 10.00, 11.30 i 19.00. Biuro parafialne czynne w środy i soboty od 19.30 do 20.00.
 3. Poniedziałek   (8.07) – wspomnienie Św. Jana z Dukli.
 4. Czwartek    (11.07) – Święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy. Stworzona przez niego reguła życia zakonnego streszcza się w haśle „Ora et labora”    (Módl się i pracuj). Uczmy się od Patrona Europy ocalać na Starym Kontynencie chrześcijańskie dziedzictwo mądrości i wierność prawdzie.
 5. Piątek (12.07) – Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu.  Msza św. w intencjach ADŚ.
 6. Sobota (13.07) – Św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta oraz dzień fatimski. Po Mszy św. odmówimy część różańca i procesja fatimska ze świecami.
 7. Zapraszamy do wzięcia udziału w Pielgrzymkach:

– pieszej na Jasną Górę (29.07-13.08) – możliwość dołączenia w każdej chwili.
– autokarowej do Medjugorie z parafią MB Ostrobramskiej (11-20.08) – są jeszcze wolne miejsca

– pieszej do Myśliborza (23-25.08)

 1. Akcja „tornister” dla polskich dzieci ze Wschodu (Ukrainy, Białorusi)- jest jeszcze kilka tornistrów do napełnienia.
 2. Na placu kościelnym postawiony został kontener CARITASU na odzież- prosimy o wrzucanie tam zbędnej odzieży.
 • Bóg zapłać za ofiary na posadzkę kościoła. Po 20 lipca wznowimy prace: trzeba będzie dokończyć posadzkę na chórze oraz pokryć gładzią prezbiterium i ścianę przy kaplicy bocznej. Koszt dotychczasowych prac (materiałów i robocizny) przekroczył 80 tys. zł.
 • Serdecznie dziękujemy za dobroci z działek i kuchni oraz za wszelkie dobro, zaangażowanie i pomoc w funkcjonowaniu parafii.
 • Odpust parafialny za 2 tygodnie, w niedzielę 21 lipca (niedziela przed św. Krzysztofem).

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

Zapowiedzi przedślubne:

Aleksandrowicz Tymon, rzym.kat., st.wolny, zam. Szczecin, ul. Grzymińska
Zmarzlik Magdalena, rzym.kat., st.wolny, zam. Szczecin, ul. Grzymińska

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
23. 06. 2019 XII Niedziela Zwykła

 1. Dziś Dzień Ojca- pamiętajmy o wyrażeniu życzeń i modlitwie.
 2. Dziś i za tydzień zbiórka do puszki CARITAS na wypoczynek letni dzieci.
 3. Jutro 24 czerwca – imieniny Ks. Jana i 31. rocznica święceń kapłańskich Ks. Proboszcza.
 4. W piątek wypominki roczne.
 5. W lipcu i sierpniu porządek wakacyjny nabożeństw.
 6. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy dobrych wakacji i jednocześnie przypominamy, że od modlitwy i Mszy św. wakacji nie ma.
 7. Cieszymy się z postępu prac przy wykonywaniu posadzki. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.
 8. Wielkie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację procesji Bożego Ciała.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16.06.2019 TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Dziś uroczystość I Komunii Św. Dzieci w strojach komunijnych do niedzieli włącznie uczestniczą w Białym Tygodniu oraz biorą udział w procesji Bożego Ciała.
 2. Rocznica I Komunii Św. w Boże Ciało o 11.30. Próby w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św.
 3. W czwartek (20.06) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte o 8.30, 10.00 i 11.30 – po tej Mszy Świętej – ok. 12.15 wyruszy procesja eucharystyczna.  Trasa procesji Studzienna-Grzymińska-Żelazna. Wszystkich wiernych prosimy o dekorację okien, zwłaszcza na trasie procesji.

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

 • Rodzice Dzieci Komunijnych (róg Żelazna/Studzienna),
 • Ministranci (róg Studzienna/Grzymińska),
 • Rodzice Dzieci Rocznicowych (plebania),
 • Straż Honorowa NSPJ (przy kościele)

Na zakończenie procesji- przy kościele- odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie każda rodzina będzie mogła wziąć bochenek chleba- symbol jedności ludzi wierzących. Spożywając potem ten chleb w gronie rodziny niech towarzyszy nam wdzięczność za dar wiary i przynależność do Kościoła Świętego.

 1. W niedzielę (23.06) – kwesta do puszek dla Caritas – wakacje 2019.
 2. Parafia Matki Bożej Ostrobramskiej organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 10 – 20 sierpnia. Zapisy w zakrystii MB Ostr.
 3. Cieszymy się kolejnymi witrażami św. s. Faustyny i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Bóg zapłać fundatorom!
 4. Trwają prace przy układaniu posadzki kościoła. Do tej pory wartość zakupionych materiałów i robocizny przekroczyła 50 tys. zł. Bóg zapłać za ofiary na posadzkę.
 5. Dziękujemy za wszelkie wyrazy pamięci, serdeczności i okazywaną pomoc.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
09.06.2019 ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Kończy się okres wielkanocny – przypominamy o spowiedzi i komunii św.  Przy wyjściu z kościoła odbywa się kwesta do puszki- jak co roku, w II niedzielę czerwca na KUL.  Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, w niedziele o 17.30.
 3. W poniedziałek (10.06) uroczystość NMP Matki Kościoła Głównej Patronki naszej Archidiecezji.
 4. We wtorek (11.06) Św. Barnaby – przypada 32 r. pobytu Ojca Św. JP II w Szczecinie.
 5. W czwartek (13.06) – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz dzień fatimski i procesja fatimska ze świecami.
 6. W piątek (14.06) – Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Msza św. i spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 7. Za tydzień (16.06) uroczystość Trójcy Przenajświętszej- w naszej parafii tego dnia uroczystość I Komunii św., natomiast rocznica I Komunii św. odbędzie się w Boże Ciało. Próby dzieci komunijnych od poniedziałku do czwartku po Mszy św. wieczornej, spowiedź św. w sobotę o godz. 11.00 dla dzieci i rodzin.
 8. Dziś w Gościu Niedzielnym płyta CD zawierająca przemówienia Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski
 9. Trwają prace przy układaniu posadzki kościoła. Do tej pory wartość zakupionych materiałów i robocizny przekroczyła 35 tys. zł. Jutro przyjedzie trzeci transport z płytkami za 11 tys zł. Bóg zapłać za ofiary na posadzkę.
 10. Dziękujemy za okazywane serce i troskę o nasz kościół i parafię. Szczególnie dziękujemy p. Danielowi Nagórskiemu za koordynację prac i bieżące zaopatrzenia dla wykonawców posadzki, paniom za troskę o porządki i kwiaty, rodzinie państwa Słowińskich za koszenie trawy. Dziękujemy każdemu, kto przyczynia się – poprzez swoją pomoc, modlitwę i ofiarę – do budowania świątyni materialnej i duchowej.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
26.05.2019 VI Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiaj Dzień Matki – pamiętajmy o okazaniu wdzięczności i miłości.
 2. Ostatni tydzień maja- czy byłem na nabożeństwie maryjnym? Majowe nabożeństwo dzisiaj o 17.30, a w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej.
 3. Od poniedziałku do środy (27-29.05) – „dni krzyżowe”.  w procesji udamy się do krzyża, aby modlić się o korzystną pogodę i dobre urodzaje.
 4. We wtorek (28.05) – 38 r. śmierci Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 5. W środę (29.05) – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
 6. W czwartek (30.05) – Rocznica poświęcenia Bazyliki Archidiecezjalnej w Szczecinie.
 7. W piątek (31.05) Święto Nawiedzenia NMP. Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych i rozpoczęcie Nowenny do Ducha Św.
 8. W sobotę (01.06) – Dzień Dziecka. Rano ks. Jan odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony NSPJ. Nabożeństwo w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o 17.30. Po Mszy św. zmiana Tajemnic ŻR.
 9. W niedzielę (02.06) – I niedziela miesiąca, uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przy wyjściu z kościoła kwesta do puszek – jak co roku w pierwszą niedzielę czerwca na warszawską Świątynię Opatrzności Bożej.
 10. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej spowiedzi i Komunii św.
 11. Caritas Archidiecezji organizuje w sobotę 1 czerwca o godz. 12.00 Festyn dla dzieci w Teatrze Letnim- wstęp wolny.
 12. Dziś wybory do Europarlamentu- zachęcamy do głosowania (żeby głos był ważny, należy postawić znak X tylko przy 1 kandydacie).
 13. Prace w kościele ruszą od jutra (tygodniowy poślizg). Czekamy na pierwszą dostawę zamówionych materiałów budowlanych- wartość I dostawy to kilkanaście tysięcy.
 14. Bóg zapłać za wszelkie dary, ofiary oraz zaangażowanie i pomoc. Dziękujemy nowożeńcom- Monice i Łukaszowi- za kwiaty.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
RADOSŁAW BUCZEK, rzym-kat., Szczecin
EDYTA PAWELEC, rzym-kat., Szczecin

MAĆKIEWICZ DAWID ŁUKASZ, rzymkat., Szczecin
OSMAN KATARZYNA ALICJA, rzymkat., Szczecin

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19.05.2019 V Niedziela Wielkanocna

 1. W piątek, 24 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do licznego uczestnictwa.
 1. Miesiąc maj jest poświęcony czci Najświętszej Marii Panny, zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele i święta o godz. 17.30.
 1. Od jutra rozpoczynamy kładzenie posadzki w kościele- rozpoczniemy od prac w zakrystii i kaplicy bocznej.
 1. Bóg zapłać za wszelkie gesty pomocy i życzliwości wobec parafii i nas kapłanów. Dziękujemy za pierwsze ofiary na posadzkę. Orientacyjny koszt 1 m2 w prezbiterium to 1000zł.- prezbiterium ma 72 m2. Natomiast nawa główna kościoła+ chór, zakrystia, kaplica boczna -razem 490 m2 po ok. 200zł/m2=98.000zł. Razem orientacyjny koszt 170 tys.
 1. W przyszłą niedzielę Dzień Matki.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
RADOSŁAW BUCZEK, rzym-kat., Szczecin
EDYTA PAWELEC, rzym-kat., Szczecin

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28.04.2019 NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła odbywa się kwesta do puszek na dzieła charytatywne. Odpust w sąsiedniej parafii Miłosierdzia Bożego o 18.00.
 2. Zapraszamy dzisiaj na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o 15.00. Można składać kartki z intencjami.
 3. We wtorek (30.04) uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Po Mszy św. o 18 spotkanie z kandydatami do bierzmowania – kl. VIII, III G
 4. W środę (1.05) wspomnienie świętego Józefa, rzemieślnika – święto pracy. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe: w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o 17.30.
 5. W pierwszy czwartek (2.05) Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Msza Święta w intencjach powołań kapłańskich oraz Godzina Święta.
 6. W pierwszy piątek (3.05) uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte według porządku niedzielnego, bez Mszy św. o 12.30. Wieczorem Msza św. wynagradzająca NSPJ.
 7. W pierwszą sobotę (4.05) – rano odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
  O 18.00 Msza Święta w intencjach Żywego Różańca i zmiana tajemnic (zapraszamy chętnych)
 8. W przyszłą niedzielę (5.05) adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o 10:00 spotkanie organizacyjne z rodzicami i dziećmi przygotowujących się do I Komunii św.
 9. Komunikaty:

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
14.04.2019 NIEDZIELA PALMOWA

 1. Przy wyjściu z kościoła kwesta na kwiaty do Bożego Grobu. Niech każda rodzina w dowód wdzięczności Panu Bogu za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo złoży ofiarę.
 2. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale  –  część III o 17.30.
 3. We wtorek (16.04)  na Mszę Świętą o 18.00 i spotkanie formacyjne zapraszamy klasę III  gimnazjum i VIII SP wraz z Rodzicem.

ŚWIĘTE Triduum paschalne:

 1. Wielki Czwartek(18.04)- Spowiedź święta od 18-19. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do 22.00.
 2. W Wielki Piątek (19.04)– (post ścisły) adoracja od 8.00 – 22.00 z przerwą na liturgię. Droga krzyżowa o 15.00; rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej o 19.00.Po liturgii Gorzkie Żale. Spowiedź od 15.00 – 16.00 i od 18.00 – 19.00.
 3. W Wielką Sobotę(20.04) spowiedź od 10.00 – 15.00 i od 18.00 – 19.00.  Poświęcenie pokarmów od 10.00 – 15.00 co pół godziny. Wigilia Paschalna o 20.00 (proszę przynieść ze sobą świece). Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim od 8.00 do 20.00.
 4. W niedzielę (21.04.) Wielkanoc–  o 7.00 Msza Św. rezurekcyjna z procesją.Nie będzie Mszy Św. o 8.30, pozostałe Msze św. bez zmian.
 5. PZ Caritas rozprowadza świece, palmy oraz baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na świąteczną pomoc najuboższym naszej wspólnoty parafialnej. Zechciejmy wesprzeć tę akcję naszą ofiarą.

W sobotę (20.04) o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej PZ Caritas będzie wydawał paczki świąteczne dla ubogich rodzin.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
07.04.2019 V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – modlitwy za ofiarodawców i fundatorów naszego kościoła i domu parafialnego ze świetlicą dla dzieci i młodzieży. Taca budowlana. Gorzkie Żale – część druga o 17.30.
 2. We wtorek (9.04) – na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne zapraszamy uczniów klas ósmych SP i trzecich gimnazjum.
 3. W piątek (12.04) Msza św. Apostolstwa Dobrej Śmierci, Droga Krzyżowa o 18.30.
 4. W niedzielę (14.04) Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św.  poświęcenie palm i czytanie Męki Pańskiej. Przy wyjściu z kościoła kwesta na kwiaty do Bożego Grobu.
 5. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece, palmy oraz baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na świąteczną pomoc najuboższym naszej wspólnoty parafialnej. Zechciejmy wesprzeć tę akcję naszą ofiarą. Prosimy również o żywność trwałą na paczki dla biednych.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
31.03.2019 IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje św. które poprowadzi O. Antoni Kowalski. – kapucyn. Program: niedziela wg zwykłego porządku, o 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Poniedziałek, wtorek i środa: rano o 9.00 nauki dla młodzieży szkolnej, od 17.30-18.30 spowiedź św., o 18.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną.

 1. Dziś po Mszy Świętej wieczornej kolejne spotkanie dla dorosłych kandydatów do bierzmowania.
 2. We wtorek (2.04)  14 r. śmierci Św. Jana Pawła II. Msza św. i spotkanie formacyjne dla  uczniów klas ósmych i III kl. Gimnazjum. Od godz.21– 21.37 przy figurze Św. JP II na Jasnych Błoniach czuwanie modlitewne, które  poprowadzi młodzież –  serdecznie zapraszamy.
 1. W I czwartek (4.04) Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, Godzina Św.
 2. W I piątek  (5.04)  Spowiedź św. od 17.00. Msza św. i spotkanie Straży Honorowej NSPJ. Droga krzyżowa dla wszystkich o 18.30. Taca w tym dniu jest naszą jałmużną wielkopostną. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
 3. Rada Osiedla Żelechowa zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne z udziałem posła Prawa i Sprawiedliwość – dotyczące działalności prorodzinnej rządu polskiego. Spotkanie odbędzie się 05.04 (piątek) o 19.15 w salce katechetycznej.
 1. W I sobotę (6.04)  rano ks. Wiesław  odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Wieczorem Msza św. i zmiana tajemnic ŻR.
 2. PZ Caritas rozprowadza jak co roku świece, baranki, chlebek, skarbonki, kartki świąteczne. Dochód przeznaczony jest  na wsparcie ubogich rodzin.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
PATRYCJA KRAKOWSKA RZ.KAT., ul. Ruska, Szczecin
KACPER CHRUŚCIŃSKI, rz.kat., ul. Hoża, Szczecin

SZESZKO IRENA, rz.kat., Grzymińska
ADAMCZYK SZYMON, rz.kat, Grzymińska

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
17.03.2019 II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś (17.03) II Niedziela Wielkiego Postu – jak co roku kwesta do puszki na dzieło misyjne  Ad Gentes.
 2. Zapraszamy  na Gorzkie Żale – część druga o 17.30.   Po Mszy Świętej wieczornej kolejne spotkanie dla dorosłych kandydatów do bierzmowania.
 3. We wtorek (19.03) 18:00 Msza św. i spotkanie z kl. VIII SP i III gimnazjum- przygotowanie tylko dla tych, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania.
 4. W piątek Droga Krzyżowa o 18.30 dla wszystkich.
 5. PZ Caritas rozprowadza jak co roku świece, baranki, chlebek, skarbonki i kartki świąteczne. Dochód przeznaczony jest na wsparcie ubogich.
 6. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz udanego tygodnia i dobrego przeżywania Wielkiego Postu.
 7. Wychodząc z kościoła otrzymamy prezent- specjalne wydanie dwumiesięcznika Miłujcie się. Znajdziemy tam wiele ciekawych artykułów- polecamy szczególnie o całunie turyńskim.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
10.03.2019 I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Zapraszamy  na Gorzkie Żale – część pierwsza o 17.30.   Po Mszy Świętej wieczornej kolejne spotkanie dla dorosłych kandydatów do bierzmowania.
 2. We wtorek (12.03) 18:00 Msza św. i spotkanie z kl. VIII SP i III gimnazjum- przygotowanie tylko dla tych, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania.
 3. W piątek Droga Krzyżowa o 18.30 dla wszystkich.
 4. W niedzielę (17.03) II Niedzielę Wielkiego Postu – jak co roku kwesta do puszki na dzieło misyjne  Ad Gentes.
 1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz udanego tygodnia i dobrego przeżywania Wielkiego Postu. Kto nie był w kościele w Środę Popielcową- bezpośrednio po Mszy św. proszę podejść do ołtarza i przyjąć na głowę popiół na znak, że chcemy się nawrócić i szczerze pokutować.
 2. Komunikaty …

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
03.03.2019 VIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś I niedziela miesiąca –modlitwy za ofiarodawców i budowniczych, taca budowlana.
  Rozpoczynamy 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Młodzi trzeźwi i wolni”. O godz. 10.00 Msza św. inicjacyjna z poświęceniem oraz wręczeniem książeczek przez rodziców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
 2. Cieszymy się dwoma nowymi witrażami: bł. Karoliny Kózkówny i św. Maksymiliana Kolbe.
 3. W poniedziałek (04.03) – Św. Kazimierza Królewicza.
 4. We wtorek (05.03) 18:00 Msza św. i spotkanie z kl. VIII SP i III gimnazjum- przygotowanie tylko dla tych, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania.
 5. W środę popielcową (06.03) Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o 17.00 i 18.00.  Obowiązuje nas post ścisły.
 6. Zbiórka ministrancka w czwartek po Mszy św.
 7. W  piątek (08.03)  Dzień przebłagania Boga za grzechy ludzi Kościoła. Droga krzyżowa dla wszystkich o 18.30. Taca jest naszą jałmużną wielkopostną. Za udział w Drodze krzyżowej i w Gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msza św. i spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 1. W niedzielę (10.03) I Niedziela Wielkiego Postu –  Gorzkie Żale o 17.30.
 1. Razem z parafią MB Ostrobramskiej zapraszamy do uczestnictwa w pielgrzymce do Skrzatusza, Górki Klasztornej, Torunia i Lichenia w dn. 22-24 marca (pt., sob., ndz.).

Koszt 350 zł (przejazd, ubezpieczenie, przewodnik, 2 noclegi, wyżywienie 2x śniadanie, 2xobiad, 1xkolacja). Szczegółowe informacje ks. Łukasz tel. 690-530-561.

 1. Życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.
 2. Komunikaty …

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24.02.2019 VII Niedziela Zwykła

 1. Za tydzień w niedzielę (3.03) o godz. 10.00 Msza św. inicjacyjna z poświęceniem oraz wręczeniem książeczek przez rodziców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
 2. We wtorek (25.02) o 18:00 Msza św. i spotkanie z kl. VIII SP i III gimnazjum- przygotowanie tylko dla tych, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania.
 3. Zbiórka ministrancka w czwartek po Mszy św.
 4. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę kościoła i potrzeby Parafii.
 5. W piątek (01.03) spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 17.00. O 18.00 Msza św. i spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 6. W sobotę (02.03) od godz. 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. O 18.00 Msza św. i zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 7. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz udanego tygodnia.
 8. Komunikaty …

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

Zapowiedzi przedślubne:

DAWID BORCIUCH, rzym.kat., kawaler, zam. Szczecin, ul. Robotnicza
JAGODA TERESA CEGŁOWSKA, rzym.kat., panna, zam. OPALENICA


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
17.02.2019 VI Niedziela Zwykła

 1. Dziś o godz. 10.00 Msza św. i spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii św.
 2. We wtorek (19.02) o 18:00 Msza św. i spotkanie z kl. VIII SP i III gimnazjum.
 3. Zbiórka ministrancka w czwartek po Mszy św.
 4. W piątek (22.02) – wypominki roczne.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę kościoła i potrzeby Parafii.
 6. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz udanego tygodnia.
 7. Komunikaty …

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

Zapowiedzi przedślubne:

DAWID BORCIUCH, rzym.kat., kawaler, zam. Szczecin, ul. Robotnicza
JAGODA TERESA CEGŁOWSKA, rzym.kat., panna, zam. OPALENICA

Comments are closed