OGŁOSZENIA

­

­

­

­

­

­

­

­

­

­

­

­

­

­

­

­

­

­

­

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
06. 10. 2019 XXVII Niedziela Zwykła

 

 1. Rektor AWSD skierował do naszej parafii na praktykę duszpasterską diakona Roberta Bałukę- witamy go serdecznie życząc dobrego pobytu w naszej parafii.
 2. W październiku zapraszamy na Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św., w niedziele o 17.30.
 3. Dziś I niedziela miesiąca- modlitwy w intencji budowniczych i ofiarodawców, taca budowlana. Podczas Mszy św. o 10.00 poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
 4. W poniedziałek (7.10) – MB Różańcowej.
 5. W czwartek zbiórka ministrancka. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
 6. W piątek (11.10)- Msza św. i spotkanie ADŚ.
 7. W przyszłą niedzielę (13.10) Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” Kwesta do puszek na stypendia dla ubogiej młodzieży.
 8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są koperty na seminarium oraz różańce. Różańce są niepoświęcone. Poświęcenie w zakrystii lub jutro podczas Mszy św.
 9. Pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 20 października – bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.30.
 10. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
  Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na budowę kościoła i potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

 

 

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

   

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
29. 09. 2019 XXVI Niedziela Zwykła

 1. W październiku zapraszamy na Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św., w niedziele o 17.30.
 2. We wtorek (1.10) – św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 3. W środę (2.10) – św. Aniołów Stróżów.
 4. W pierwszy czwartek (3.10) Msza Święta i Godzina Święta.
 5. W pierwszy piątek (4.10) – św. Franciszka z Asyżu. Spowiedź od 17.00.
 6. W pierwszą sobotę (5.10) – św. Faustyny. Ks. Jan rano odwiedzi chorych po domach z posługą sakramentalną. Wieczorem Msza św. i zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 7. W pierwszą niedzielę (6.10) –o 10.00 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 8. W czwartek zbiórka ministrancka. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
 9. Jak co roku, w związku z rozpoczynającym się rokiem akademickim, prosimy o ofiarę na AWSD w Szczecinie. Wspieramy kleryków naszą modlitwą i ofiarą. Dziękujemy za życzliwość, wyrozumiałość i ofiarność. Koperty na seminarium wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 10. Polecamy prasę katolicką- przypominamy, że w zakrystii przyjmujemy prenumeratę Niedzieli, Gościa, Miłujcie się, Dominik idzie do I Komunii św.
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej (13-20 listopada 2019)- szczegóły na plakacie i u ks. Jana.
 12. Z radością informujemy, że 26 września Ks. Mariuszowi, decyzją Rady Wydziału Filozofii UKSW, nadano tytuł doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie filozofii.
 13. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
  Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na budowę kościoła i potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
 14. Gościmy dziś funkcjonariusza Policji, który przekaże ważne ostrzeżenie.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

 

­

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
15. 09. 2019 XXIV Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś kwesta do puszki na KUL. Wczoraj obchodziliśmy święto Podwyższenia Krzyża Świętego- zachęcamy do oddani czci krzyżowi. Zadbajmy również o krzyże w naszych mieszkaniach, zakładach pracy. Może warto je odnowić, przyozdobić.
 2. Rozpoczynamy IX Tydzień Wychowania, obchodzony w tym roku pod hasłem „Nauczycielu, gdzie mieszkasz”.
 3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. uczestniczą wraz z rodzicami w niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 i następnie krótkie spotkanie po Mszy św. przez cały rok. W celu zapisania dziecka należy pobrać formularz zgłoszeniowy w zakrystii.
 4. Uroczystość I Komunii odbędzie się 7 czerwca 2020 o godz. 12.30, natomiast Rocznica I Komunii św. 11 czerwca o 11.30 (w Boże Ciało).
 5. Przygotowanie do bierzmowania (kl. VIII) rozpoczniemy od października- w zakrystii można już pobrać formularze zgłoszeniowe.
 6. Przyjmujemy zapisy na prenumeratę czasopism katolickich: Niedziela z dodatkiem diecezjalnym Kościół nad Odrą i Bałtykiem, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Mały Gość, Dominik idzie do I Komunii św.
 7. W piątek zamontowany został witraż Ducha Św. (w rozecie między wieżami) – to fundacja ks. Mariusza. Cieszymy się również nową profesjonalną wycieraczką – jej koszt to 8 tys zł.
 8. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
  Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na budowę kościoła i potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

 

 

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
08. 09. 2019 XXIII Niedziela Zwykła

 

 1. W piątek (13.09) – Msza św. i spotkanie ADŚ, Nabożeństwo fatimskie.
 2. W sobotę (14.09) – święto Podwyższenia Krzyża św. – „Polska pod Krzyżem” O 15.00 koronka, droga krzyżowa i adoracja Krzyża św.
 3. W niedzielę (15.09) po Mszy św. kwesta do puszek na KUL.
 4. Zapraszamy do udziału w naszych wspólnotach parafialnych: Żywy Różaniec, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Apostolstwo Margaretka, Grupa Liturgiczna, Kościół Domowy, Rodzina Radia Maryja, Parafialny Zespół Caritas, ministranci, schola dziecięca i schola dorosłych..
 5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. uczestniczą wraz z rodzicami w niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 i następnie krótkie spotkanie po Mszy w. przez cały rok. W celu zapisania dziecka należy pobrać formularz zgłoszeniowy w zakrystii.
 6. Uroczystość I Komunii odbędzie się 7 czerwca 2020 o godz. 12.30, natomiast Rocznica I Komunii św. 11 czerwca o 11.30 (w Boże Ciało).
 7. Przygotowanie do bierzmowania (kl. VIII) rozpoczniemy od października.
 8. Przyjmujemy zapisy na prenumeratę czasopism katolickich: Niedziela z dodatkiem diecezjalnym Kościół nad Odrą i Bałtykiem, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Mały Gość, Dominik idzie do I Komunii św.
 9. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
  Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na budowę kościoła i potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Komunikat Kurii:

W  sobotę,  14  września zapraszamy na  Diecezjalną  Drogę  Krzyżową w  intencji ochrony   polskich   rodzin i  małżeństw  jako  sakramentalnego  związku  mężczyzny i kobiety. Droga Krzyżowa wyruszy z  Katedry  o  godz.  19.30 i będzie zmierzać do Figury Św.  Jana  Pawła  II  na  Jasnych  Błoniach. Zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego  oraz wszystkich  wiernych,  członków  wspólnot,  ruchów,  stowarzyszeń kościelnych i grup modlitewnych z Krzyżami, świecami i relikwiami Krzyża Świętego.

 

 

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
25. 08. 2019 XXI Niedziela Zwykła

 

 1. Rozpoczynamy ostatni tydzień wakacji. Warto się zastanowić: jak wykorzystaliśmy ten czas, czy także wewnętrznie on nas ubogacił? Zróbmy rachunek sumienia: czy dochowaliśmy wierności Bogu i ludziom, czy po chrześcijańsku świętowaliśmy dzień Pański, czy nie omijaliśmy okazji do czynienia dobra?
 2. Poniedziałek (26.08) – Uroczystość MB Częstochowskiej (ekspijacja)
 3. Wtorek (27.08) – św. Moniki
 4. Środa (28.08) – św. Augustyna, bpa dra Kościoła
 5. Czwartek (29.08) – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 6. Piątek (30.08) – Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych.

39 Rocznica powstania NSZZ „Solidarność”. O 10.00 Msza Święta w kościele św. Stanisława Kostki a o 12.00 Modlitwa Anioł Pański przy bramie Stoczni Szczecińskiej.

 1. Od przyszłej niedzieli 1 września wracamy do zwykłego porządku nabożeństw i godzin urzędowania biura parafialnego.
 2. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
  Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na budowę kościoła i potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

 

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

MONIKA ŚMIAROWSKI, rzym-kat., st. wolny, zam. Białystok

KAMIL SZAŁATA, RZYM-KAT., ST. WOLNY, UL. STUDZIENNA

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28. 07. 2019 XVII Niedziela Zwykła

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. Przypominamy o spowiedzi miesięcznej. W czwartek o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św., podczas której modlić się będziemy o liczne powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź od godz. 18.00, o godz. 19.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa- spotkanie Straży Honorowej NSPJ. W sobotę o godz. 19.00 Msza św. i spotkanie Żywego Różańca.
 2. Jutro, w poniedziałek, wyruszy Jubileuszowa XXXV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja pielgrzymki podczas Mszy św. o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakatach oraz stronie internetowej www.szczecinska.pl a także na portalu społecznościowym facebook.pl/szczecinskapielgrzymka.
 3. W czwartek, 1 sierpnia przypada 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny.
 4. Do przyszłej niedzieli prosimy o dostarczanie wypełnionych tornistrów pełnych uśmiechów.
 5. Trwają wakacje, przypominamy o chrześcijańskim wykorzystaniu wczasów, obozów, pielgrzymek i wycieczek. Zwracamy uwagę na zachowanie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza ograniczenie prędkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Przepisy te obowiązują w sumieniu. Rodzicom przypominamy, aby swoje dzieci wyjeżdżające na kolonie i obozy letnie, zaopatrzyć w stosowne pismo do Kierownictwa, po to, by dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w niedzielę i święta we Mszy św.
 6. Po 2 tygodniowej przerwie wznowiliśmy prace w kościele. Obecnie wykonywana jest posadzka na chórze.
 7. Tomasz Ceniuch- nasz zeszłotygodniowy celebrans odpustowy przekazał zebraną z racji poświęcenia witraża św. s. Faustyny kwotę 587zł i 70 gr na rzecz fundacji Donum Vitae. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.
 8. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
  Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na budowę kościoła i potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

 

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
21. 07. 2019 XV Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś obchodzimy uroczystość odpustową ku czci św. Krzysztofa. Suma odpustowa o 11.30, po niej poświęcenie pojazdów.
 2. Podczas sumy odpustowej poświęcony zostanie witraż św. s. Faustyny Kowalskiej- apostołki Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji organizujemy dziś zbiórkę do puszki na dzieło miłosierdzia, które prowadzi Ks. Tomasz Ceniuch- dzisiejszy celebrans i kaznodzieja odpustowy.
 3. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu obowiązuje porządek wakacyjny nabożeństw: w tygodniu o 19.00, w niedziele o 8.30, 10.00, 11.30 i 19.00. Biuro parafialne czynne w środy i soboty od 19.30 do 20.00.
 4. Poniedziałek (22.07) wspomnienie świętej Marii Magdaleny.
 5. Wtorek (23.07) święto świętej Brigidy zakonnicy, współpatronki Europy.
 6. Środa (24.07) wspomnienie świętej Kingi dziewicy.
 7. Czwartek (25.07) święto świętego Jakuba Apostoła i Świętego Krzysztofa. Po Mszy Świętej poświęcenie pojazdów z podziękowaniem za bezpiecznie przejechane kilometry i za jazdę bez wypadków. dla tych, którzy nie uczynili tego w niedzielę.  Ofiary, które złożymy przeznaczone będą na pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu. Odpust w Bazylice archikatedralnej o 18.00.
 8. Piątek (26.07) wspomnienie świętych Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny. Dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, babciom i emerytom. Msza św. wieczorna w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych.
 9. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje, życzymy aby urlop był miłym wypoczynkiem oraz czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.
 10. Serdecznie dziękujemy za dobroci z działek i kuchni oraz za wszelkie dobro, zaangażowanie i pomoc w funkcjonowaniu parafii.

 

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
14. 07. 2019 XV Niedziela Zwykła

 

 1. W lipcu i sierpniu obowiązuje porządek wakacyjny nabożeństw: w tygodniu o 19.00, w niedziele o 8.30, 10.00, 11.30 i 19.00. Biuro parafialne czynne w środy i soboty od 19.30 do 20.00.
 2. Poniedziałek (15.07) – wspomnienie świętego Bonawentury.
 3. Wtorek (16.07) – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
 4. Czwartek (18.07) – Św. Szymona z Lipnicy.
 5. Za tydzień uroczystość odpustowa w naszej parafii. Suma odpustowa o 11.30, po niej poświęcenie pojazdów.
 6. Zapraszamy do wzięcia udziału w Pielgrzymkach:

– pieszej na Jasną Górę (29.07-13.08) – możliwość dołączenia w każdej chwili.
– autokarowej do Medjugorie z parafią MB Ostrobramskiej (11-20.08) – są jeszcze wolne miejsca

– pieszej do Myśliborza (23-25.08)

 1. Akcja „tornister” dla polskich dzieci ze Wschodu (Ukrainy, Białorusi)- zostały jeszcze 3 tornistry do napełnienia.
 2. Na placu kościelnym postawiony został kontener CARITASU na odzież- prosimy o wrzucanie tam zbędnej odzieży (czystej).
 3. Serdecznie dziękujemy za dobroci z działek i kuchni oraz za wszelkie dobro, zaangażowanie i pomoc w funkcjonowaniu parafii.

 

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

 

Zapowiedzi przedślubne:

Aleksandrowicz Tymon, rzym.kat., st.wolny, zam. Szczecin, ul. Grzymińska
Zmarzlik Magdalena, rzym.kat., st.wolny, zam. Szczecin, ul. Grzymińska

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
07. 07. 2019 XIV Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś I niedziela miesiąca- modlitwy za ofiarodawców i budowniczych kościoła, taca budowlana.
 2. W lipcu i sierpniu obowiązuje porządek wakacyjny nabożeństw: w tygodniu o 19.00, w niedziele o 8.30, 10.00, 11.30 i 19.00. Biuro parafialne czynne w środy i soboty od 19.30 do 20.00.
 3. Poniedziałek   (8.07) – wspomnienie Św. Jana z Dukli.
 4. Czwartek    (11.07) – Święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy. Stworzona przez niego reguła życia zakonnego streszcza się w haśle „Ora et labora”    (Módl się i pracuj). Uczmy się od Patrona Europy ocalać na Starym Kontynencie chrześcijańskie dziedzictwo mądrości i wierność prawdzie.
 5. Piątek (12.07) – Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu.  Msza św. w intencjach ADŚ.
 6. Sobota (13.07) – Św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta oraz dzień fatimski. Po Mszy św. odmówimy część różańca i procesja fatimska ze świecami.
 7. Zapraszamy do wzięcia udziału w Pielgrzymkach:

– pieszej na Jasną Górę (29.07-13.08) – możliwość dołączenia w każdej chwili.
– autokarowej do Medjugorie z parafią MB Ostrobramskiej (11-20.08) – są jeszcze wolne miejsca

– pieszej do Myśliborza (23-25.08)

 1. Akcja „tornister” dla polskich dzieci ze Wschodu (Ukrainy, Białorusi)- jest jeszcze kilka tornistrów do napełnienia.
 2. Na placu kościelnym postawiony został kontener CARITASU na odzież- prosimy o wrzucanie tam zbędnej odzieży.
 • Bóg zapłać za ofiary na posadzkę kościoła. Po 20 lipca wznowimy prace: trzeba będzie dokończyć posadzkę na chórze oraz pokryć gładzią prezbiterium i ścianę przy kaplicy bocznej. Koszt dotychczasowych prac (materiałów i robocizny) przekroczył 80 tys. zł.
 • Serdecznie dziękujemy za dobroci z działek i kuchni oraz za wszelkie dobro, zaangażowanie i pomoc w funkcjonowaniu parafii.
 • Odpust parafialny za 2 tygodnie, w niedzielę 21 lipca (niedziela przed św. Krzysztofem).

 

 

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

 

Zapowiedzi przedślubne:

Aleksandrowicz Tymon, rzym.kat., st.wolny, zam. Szczecin, ul. Grzymińska
Zmarzlik Magdalena, rzym.kat., st.wolny, zam. Szczecin, ul. Grzymińska

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
23. 06. 2019 XII Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś Dzień Ojca- pamiętajmy o wyrażeniu życzeń i modlitwie.
 2. Dziś i za tydzień zbiórka do puszki CARITAS na wypoczynek letni dzieci.
 3. Jutro 24 czerwca – imieniny Ks. Jana i 31. rocznica święceń kapłańskich Ks. Proboszcza.
 4. W piątek wypominki roczne.
 5. W lipcu i sierpniu porządek wakacyjny nabożeństw.
 6. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy dobrych wakacji i jednocześnie przypominamy, że od modlitwy i Mszy św. wakacji nie ma.
 7. Cieszymy się z postępu prac przy wykonywaniu posadzki. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.
 8. Wielkie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację procesji Bożego Ciała.

 

 

 

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16.06.2019 TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

 1. Dziś uroczystość I Komunii Św. Dzieci w strojach komunijnych do niedzieli włącznie uczestniczą w Białym Tygodniu oraz biorą udział w procesji Bożego Ciała.
 2. Rocznica I Komunii Św. w Boże Ciało o 11.30. Próby w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św.
 3. W czwartek (20.06) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte o 8.30, 10.00 i 11.30 – po tej Mszy Świętej – ok. 12.15 wyruszy procesja eucharystyczna.  Trasa procesji Studzienna-Grzymińska-Żelazna. Wszystkich wiernych prosimy o dekorację okien, zwłaszcza na trasie procesji.

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

 • Rodzice Dzieci Komunijnych (róg Żelazna/Studzienna),
 • Ministranci (róg Studzienna/Grzymińska),
 • Rodzice Dzieci Rocznicowych (plebania),
 • Straż Honorowa NSPJ (przy kościele)

Na zakończenie procesji- przy kościele- odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie każda rodzina będzie mogła wziąć bochenek chleba- symbol jedności ludzi wierzących. Spożywając potem ten chleb w gronie rodziny niech towarzyszy nam wdzięczność za dar wiary i przynależność do Kościoła Świętego.

 1. W niedzielę (23.06) – kwesta do puszek dla Caritas – wakacje 2019.
 2. Parafia Matki Bożej Ostrobramskiej organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 10 – 20 sierpnia. Zapisy w zakrystii MB Ostr.
 3. Cieszymy się kolejnymi witrażami św. s. Faustyny i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Bóg zapłać fundatorom!
 4. Trwają prace przy układaniu posadzki kościoła. Do tej pory wartość zakupionych materiałów i robocizny przekroczyła 50 tys. zł. Bóg zapłać za ofiary na posadzkę.
 5. Dziękujemy za wszelkie wyrazy pamięci, serdeczności i okazywaną pomoc.

 

 

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
09.06.2019 ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 1. Kończy się okres wielkanocny – przypominamy o spowiedzi i komunii św.  Przy wyjściu z kościoła odbywa się kwesta do puszki- jak co roku, w II niedzielę czerwca na KUL.  Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, w niedziele o 17.30.
 3. W poniedziałek (10.06) uroczystość NMP Matki Kościoła Głównej Patronki naszej Archidiecezji.
 4. We wtorek (11.06) Św. Barnaby – przypada 32 r. pobytu Ojca Św. JP II w Szczecinie.
 5. W czwartek (13.06) – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz dzień fatimski i procesja fatimska ze świecami.
 6. W piątek (14.06) – Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Msza św. i spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 7. Za tydzień (16.06) uroczystość Trójcy Przenajświętszej- w naszej parafii tego dnia uroczystość I Komunii św., natomiast rocznica I Komunii św. odbędzie się w Boże Ciało. Próby dzieci komunijnych od poniedziałku do czwartku po Mszy św. wieczornej, spowiedź św. w sobotę o godz. 11.00 dla dzieci i rodzin.
 8. Dziś w Gościu Niedzielnym płyta CD zawierająca przemówienia Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski
 9. Trwają prace przy układaniu posadzki kościoła. Do tej pory wartość zakupionych materiałów i robocizny przekroczyła 35 tys. zł. Jutro przyjedzie trzeci transport z płytkami za 11 tys zł. Bóg zapłać za ofiary na posadzkę.
 10. Dziękujemy za okazywane serce i troskę o nasz kościół i parafię. Szczególnie dziękujemy p. Danielowi Nagórskiemu za koordynację prac i bieżące zaopatrzenia dla wykonawców posadzki, paniom za troskę o porządki i kwiaty, rodzinie państwa Słowińskich za koszenie trawy. Dziękujemy każdemu, kto przyczynia się – poprzez swoją pomoc, modlitwę i ofiarę – do budowania świątyni materialnej i duchowej.

 

 

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
26.05.2019 VI Niedziela Wielkanocna

 

 1. Dzisiaj Dzień Matki – pamiętajmy o okazaniu wdzięczności i miłości.
 2. Ostatni tydzień maja- czy byłem na nabożeństwie maryjnym? Majowe nabożeństwo dzisiaj o 17.30, a w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej.
 3. Od poniedziałku do środy (27-29.05) – „dni krzyżowe”.  w procesji udamy się do krzyża, aby modlić się o korzystną pogodę i dobre urodzaje.
 4. We wtorek (28.05) – 38 r. śmierci Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 5. W środę (29.05) – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
 6. W czwartek (30.05) – Rocznica poświęcenia Bazyliki Archidiecezjalnej w Szczecinie.
 7. W piątek (31.05) Święto Nawiedzenia NMP. Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych i rozpoczęcie Nowenny do Ducha Św.
 8. W sobotę (01.06) – Dzień Dziecka. Rano ks. Jan odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony NSPJ. Nabożeństwo w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o 17.30. Po Mszy św. zmiana Tajemnic ŻR.
 9. W niedzielę (02.06) – I niedziela miesiąca, uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przy wyjściu z kościoła kwesta do puszek – jak co roku w pierwszą niedzielę czerwca na warszawską Świątynię Opatrzności Bożej.
 10. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej spowiedzi i Komunii św.
 11. Caritas Archidiecezji organizuje w sobotę 1 czerwca o godz. 12.00 Festyn dla dzieci w Teatrze Letnim- wstęp wolny.
 12. Dziś wybory do Europarlamentu- zachęcamy do głosowania (żeby głos był ważny, należy postawić znak X tylko przy 1 kandydacie).
 13. Prace w kościele ruszą od jutra (tygodniowy poślizg). Czekamy na pierwszą dostawę zamówionych materiałów budowlanych- wartość I dostawy to kilkanaście tysięcy.
 14. Bóg zapłać za wszelkie dary, ofiary oraz zaangażowanie i pomoc. Dziękujemy nowożeńcom- Monice i Łukaszowi- za kwiaty.

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
RADOSŁAW BUCZEK, rzym-kat., Szczecin
EDYTA PAWELEC, rzym-kat., Szczecin

MAĆKIEWICZ DAWID ŁUKASZ, rzymkat., Szczecin
OSMAN KATARZYNA ALICJA, rzymkat., Szczecin

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19.05.2019 V Niedziela Wielkanocna

 

 1. W piątek, 24 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do licznego uczestnictwa.

 

 1. Miesiąc maj jest poświęcony czci Najświętszej Marii Panny, zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele i święta o godz. 17.30.

 

 1. Od jutra rozpoczynamy kładzenie posadzki w kościele- rozpoczniemy od prac w zakrystii i kaplicy bocznej.

 

 1. Bóg zapłać za wszelkie gesty pomocy i życzliwości wobec parafii i nas kapłanów. Dziękujemy za pierwsze ofiary na posadzkę. Orientacyjny koszt 1 m2 w prezbiterium to 1000zł.- prezbiterium ma 72 m2. Natomiast nawa główna kościoła+ chór, zakrystia, kaplica boczna -razem 490 m2 po ok. 200zł/m2=98.000zł. Razem orientacyjny koszt 170 tys.

 

 1. W przyszłą niedzielę Dzień Matki.

 

 

 

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

 

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
RADOSŁAW BUCZEK, rzym-kat., Szczecin
EDYTA PAWELEC, rzym-kat., Szczecin

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28.04.2019 NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła odbywa się kwesta do puszek na dzieła charytatywne. Odpust w sąsiedniej parafii Miłosierdzia Bożego o 18.00.
 2. Zapraszamy dzisiaj na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o 15.00. Można składać kartki z intencjami.
 3. We wtorek (30.04) uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Po Mszy św. o 18 spotkanie z kandydatami do bierzmowania – kl. VIII, III G
 4. W środę (1.05) wspomnienie świętego Józefa, rzemieślnika – święto pracy. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe: w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o 17.30.
 5. W pierwszy czwartek (2.05) Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Msza Święta w intencjach powołań kapłańskich oraz Godzina Święta.
 6. W pierwszy piątek (3.05) uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte według porządku niedzielnego, bez Mszy św. o 12.30. Wieczorem Msza św. wynagradzająca NSPJ.
 7. W pierwszą sobotę (4.05) – rano odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
  O 18.00 Msza Święta w intencjach Żywego Różańca i zmiana tajemnic (zapraszamy chętnych)
 8. W przyszłą niedzielę (5.05) adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o 10:00 spotkanie organizacyjne z rodzicami i dziećmi przygotowujących się do I Komunii św.
 9. Komunikaty:

 

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
14.04.2019 NIEDZIELA PALMOWA

 

 1. Przy wyjściu z kościoła kwesta na kwiaty do Bożego Grobu. Niech każda rodzina w dowód wdzięczności Panu Bogu za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo złoży ofiarę.
 2. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale  –  część III o 17.30.
 3. We wtorek (16.04)  na Mszę Świętą o 18.00 i spotkanie formacyjne zapraszamy klasę III  gimnazjum i VIII SP wraz z Rodzicem.

ŚWIĘTE Triduum paschalne:

 1. Wielki Czwartek(18.04)- Spowiedź święta od 18-19. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do 22.00.
 2. W Wielki Piątek (19.04)– (post ścisły) adoracja od 8.00 – 22.00 z przerwą na liturgię. Droga krzyżowa o 15.00; rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej o 19.00.Po liturgii Gorzkie Żale. Spowiedź od 15.00 – 16.00 i od 18.00 – 19.00.
 3. W Wielką Sobotę(20.04) spowiedź od 10.00 – 15.00 i od 18.00 – 19.00.  Poświęcenie pokarmów od 10.00 – 15.00 co pół godziny. Wigilia Paschalna o 20.00 (proszę przynieść ze sobą świece). Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim od 8.00 do 20.00.
 4. W niedzielę (21.04.) Wielkanoc–  o 7.00 Msza Św. rezurekcyjna z procesją.Nie będzie Mszy Św. o 8.30, pozostałe Msze św. bez zmian.
 5. PZ Caritas rozprowadza świece, palmy oraz baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na świąteczną pomoc najuboższym naszej wspólnoty parafialnej. Zechciejmy wesprzeć tę akcję naszą ofiarą.

W sobotę (20.04) o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej PZ Caritas będzie wydawał paczki świąteczne dla ubogich rodzin.

 

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
07.04.2019 V Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – modlitwy za ofiarodawców i fundatorów naszego kościoła i domu parafialnego ze świetlicą dla dzieci i młodzieży. Taca budowlana. Gorzkie Żale – część druga o 17.30.
 2. We wtorek (9.04) – na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne zapraszamy uczniów klas ósmych SP i trzecich gimnazjum.
 3. W piątek (12.04) Msza św. Apostolstwa Dobrej Śmierci, Droga Krzyżowa o 18.30.
 4. W niedzielę (14.04) Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św.  poświęcenie palm i czytanie Męki Pańskiej. Przy wyjściu z kościoła kwesta na kwiaty do Bożego Grobu.
 5. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece, palmy oraz baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na świąteczną pomoc najuboższym naszej wspólnoty parafialnej. Zechciejmy wesprzeć tę akcję naszą ofiarą. Prosimy również o żywność trwałą na paczki dla biednych.

 

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
31.03.2019 IV Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje św. które poprowadzi O. Antoni Kowalski. – kapucyn. Program: niedziela wg zwykłego porządku, o 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Poniedziałek, wtorek i środa: rano o 9.00 nauki dla młodzieży szkolnej, od 17.30-18.30 spowiedź św., o 18.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną.

 

 1. Dziś po Mszy Świętej wieczornej kolejne spotkanie dla dorosłych kandydatów do bierzmowania.
 2. We wtorek (2.04)  14 r. śmierci Św. Jana Pawła II. Msza św. i spotkanie formacyjne dla  uczniów klas ósmych i III kl. Gimnazjum. Od godz.21– 21.37 przy figurze Św. JP II na Jasnych Błoniach czuwanie modlitewne, które  poprowadzi młodzież –  serdecznie zapraszamy.

 

 1. W I czwartek (4.04) Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, Godzina Św.
 2. W I piątek  (5.04)  Spowiedź św. od 17.00. Msza św. i spotkanie Straży Honorowej NSPJ. Droga krzyżowa dla wszystkich o 18.30. Taca w tym dniu jest naszą jałmużną wielkopostną. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
 3. Rada Osiedla Żelechowa zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne z udziałem posła Prawa i Sprawiedliwość – dotyczące działalności prorodzinnej rządu polskiego. Spotkanie odbędzie się 05.04 (piątek) o 19.15 w salce katechetycznej.

 

 1. W I sobotę (6.04)  rano ks. Wiesław  odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Wieczorem Msza św. i zmiana tajemnic ŻR.
 2. PZ Caritas rozprowadza jak co roku świece, baranki, chlebek, skarbonki, kartki świąteczne. Dochód przeznaczony jest  na wsparcie ubogich rodzin.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
PATRYCJA KRAKOWSKA RZ.KAT., ul. Ruska, Szczecin
KACPER CHRUŚCIŃSKI, rz.kat., ul. Hoża, Szczecin

SZESZKO IRENA, rz.kat., Grzymińska
ADAMCZYK SZYMON, rz.kat, Grzymińska

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
17.03.2019 II Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Dziś (17.03) II Niedziela Wielkiego Postu – jak co roku kwesta do puszki na dzieło misyjne  Ad Gentes.
 2. Zapraszamy  na Gorzkie Żale – część druga o 17.30.   Po Mszy Świętej wieczornej kolejne spotkanie dla dorosłych kandydatów do bierzmowania.
 3. We wtorek (19.03) 18:00 Msza św. i spotkanie z kl. VIII SP i III gimnazjum- przygotowanie tylko dla tych, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania.
 4. W piątek Droga Krzyżowa o 18.30 dla wszystkich.
 5. PZ Caritas rozprowadza jak co roku świece, baranki, chlebek, skarbonki i kartki świąteczne. Dochód przeznaczony jest na wsparcie ubogich.
 6. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz udanego tygodnia i dobrego przeżywania Wielkiego Postu.
 7. Wychodząc z kościoła otrzymamy prezent- specjalne wydanie dwumiesięcznika Miłujcie się. Znajdziemy tam wiele ciekawych artykułów- polecamy szczególnie o całunie turyńskim.

 

 

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

 

 

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
10.03.2019 I Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Zapraszamy  na Gorzkie Żale – część pierwsza o 17.30.   Po Mszy Świętej wieczornej kolejne spotkanie dla dorosłych kandydatów do bierzmowania.
 2. We wtorek (12.03) 18:00 Msza św. i spotkanie z kl. VIII SP i III gimnazjum- przygotowanie tylko dla tych, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania.
 3. W piątek Droga Krzyżowa o 18.30 dla wszystkich.
 4. W niedzielę (17.03) II Niedzielę Wielkiego Postu – jak co roku kwesta do puszki na dzieło misyjne  Ad Gentes.

 

 1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz udanego tygodnia i dobrego przeżywania Wielkiego Postu. Kto nie był w kościele w Środę Popielcową- bezpośrednio po Mszy św. proszę podejść do ołtarza i przyjąć na głowę popiół na znak, że chcemy się nawrócić i szczerze pokutować.
 2. Komunikaty …

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

 

 

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
03.03.2019 VIII Niedziela Zwykła

 

 

 1. Dziś I niedziela miesiąca –modlitwy za ofiarodawców i budowniczych, taca budowlana.
  Rozpoczynamy 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Młodzi trzeźwi i wolni”. O godz. 10.00 Msza św. inicjacyjna z poświęceniem oraz wręczeniem książeczek przez rodziców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
 2. Cieszymy się dwoma nowymi witrażami: bł. Karoliny Kózkówny i św. Maksymiliana Kolbe.
 3. W poniedziałek (04.03) – Św. Kazimierza Królewicza.
 4. We wtorek (05.03) 18:00 Msza św. i spotkanie z kl. VIII SP i III gimnazjum- przygotowanie tylko dla tych, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania.
 5. W środę popielcową (06.03) Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o 17.00 i 18.00.  Obowiązuje nas post ścisły.
 6. Zbiórka ministrancka w czwartek po Mszy św.
 7. W  piątek (08.03)  Dzień przebłagania Boga za grzechy ludzi Kościoła. Droga krzyżowa dla wszystkich o 18.30. Taca jest naszą jałmużną wielkopostną. Za udział w Drodze krzyżowej i w Gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msza św. i spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.

 

 1. W niedzielę (10.03) I Niedziela Wielkiego Postu –  Gorzkie Żale o 17.30.

 

 1. Razem z parafią MB Ostrobramskiej zapraszamy do uczestnictwa w pielgrzymce do Skrzatusza, Górki Klasztornej, Torunia i Lichenia w dn. 22-24 marca (pt., sob., ndz.).

Koszt 350 zł (przejazd, ubezpieczenie, przewodnik, 2 noclegi, wyżywienie 2x śniadanie, 2xobiad, 1xkolacja). Szczegółowe informacje ks. Łukasz tel. 690-530-561.

 1. Życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.
 2. Komunikaty …

 

 

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

 

 

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24.02.2019 VII Niedziela Zwykła

 

 

 1. Za tydzień w niedzielę (3.03) o godz. 10.00 Msza św. inicjacyjna z poświęceniem oraz wręczeniem książeczek przez rodziców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
 2. We wtorek (25.02) o 18:00 Msza św. i spotkanie z kl. VIII SP i III gimnazjum- przygotowanie tylko dla tych, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania.
 3. Zbiórka ministrancka w czwartek po Mszy św.
 4. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę kościoła i potrzeby Parafii.
 5. W piątek (01.03) spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 17.00. O 18.00 Msza św. i spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 6. W sobotę (02.03) od godz. 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. O 18.00 Msza św. i zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 7. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz udanego tygodnia.
 8. Komunikaty …

 

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

 

 

Zapowiedzi przedślubne:

DAWID BORCIUCH, rzym.kat., kawaler, zam. Szczecin, ul. Robotnicza
JAGODA TERESA CEGŁOWSKA, rzym.kat., panna, zam. OPALENICA

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
17.02.2019 VI Niedziela Zwykła

 

 

 1. Dziś o godz. 10.00 Msza św. i spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii św.
 2. We wtorek (19.02) o 18:00 Msza św. i spotkanie z kl. VIII SP i III gimnazjum.
 3. Zbiórka ministrancka w czwartek po Mszy św.
 4. W piątek (22.02) – wypominki roczne.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę kościoła i potrzeby Parafii.
 6. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz udanego tygodnia.
 7. Komunikaty …

 

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

 

 

Zapowiedzi przedślubne:

DAWID BORCIUCH, rzym.kat., kawaler, zam. Szczecin, ul. Robotnicza
JAGODA TERESA CEGŁOWSKA, rzym.kat., panna, zam. OPALENICA

 

Comments are closed