Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
15.04.2018       III Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną, która inauguruje X Tydzień Biblijny. Jej celem jest ponowne odkrycie i pogłębienie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła
  i w osobistym życiu wiernych. Obchody tegorocznej Niedzieli Biblijnej przebiegają paralelnie z Drugim Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. W tym tygodniu postarajmy się przeczytać w domu lekturę zadaną, czyli List św. Pawła Apostoła do Rzymian.
 2. Dziś o godz. 15.00 z Jasnych Błoni w Szczecinie wyruszy Marsz dla Życia pod hasłem: Piękni od poczęcia. Manifestacja w obronie życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie odbędzie się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Podczas Mszy Świętej będzie można rozpocząć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy także do uczestnictwa w zbiórce artykułów higienicznych dla niemowląt, które będą zbierane przy pomniku św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach przed rozpoczęciem Marszu. Zebrane artykuły zostaną przekazane dla Domu Samotnej Matki
  w Poczerninie.
 3. Informujemy, że 16. września zaplanowane jest bierzmowanie w naszej parafii. Od połowy maja przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych.
 4. We wtorek (17.04) o 18.00 na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne zapraszamy klasy II i III gimnazjum.
 5. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza (22.04) – Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i zakonne.
 6. Prośba do wszystkich miłośników zwierząt – zadbajmy o kulturę i dobre obyczaje. Chodniki, trawniki, a zwłaszcza plac kościelny czy plac zabaw nie są psim polem. Jeśli ktoś nie ma wrażliwości kościelnej, to przynajmniej prosimy o wrażliwość ludzką. Przechodzą tędy dorośli i dzieci… Kochasz swego zwierzaka – bardzo pięknie, szanuj również człowieka. Zwracajmy na to wszyscy uwagę.
 7. Zakończyły się prace przy balustradzie chóru– Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w jej wykonanie (szczególna wdzięczność p. Ryśkowi i Janowi). Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą parafię modlitwą, ofiarą i pracą.
 8. Jan prosi, by udający się na pielgrzymkę do Lichenia uzupełnili do przyszłej niedzieli brakujące wpłaty.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

Ks. kan. Adam Komisarczyk, prob.

Comments are closed