Klub Podróżnika

W ROKU WIARY nasza parafia podjęła współpracę z biurem podróży Pielgrzym Polski z Warszawy http://pielgrzympolski.com, które zajmuje się organizacją i obsługą pielgrzymek.

Aktualne propozycje wyjazdowe:

PIELGRZYMKA Z PARAFII Matki Boskiej Ostrobramskiej w  SZCZECINIE
17 – 20 MAJA 2016 r.(wtorek, środa, czwartek i piątek)
 
Górka Klasztorna (ADŚm), Toruń – (poświęcenie Świątyni Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II), Świnice Warckie (Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny),
Licheń (Sanktuarium MBL) i Gniezno – (przejście przez Bramę Katedry – 1050 – lecie Chrztu)
 DZIEŃ I        17.05 – Wtorek

godz.   6.00     –     wyjazd spod kościoła przy ul. Słowiczej

–   Górka Klasztorna (ADŚm.)  – Msza św.

–    Toruń Łysomice (nocleg) – Hotel Rubbens

DZIEŃ II       18.05 – Środa

godz.   8.00       – śniadanie

godz.   8.30      – wyjazd do Torunia – zwiedzanie…

godz. 15.00      – poświęcenie Świątyni Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św.  Jana Pawła II – Msza św. koncelebrowana.

– Toruń Łysomice (nocleg) – Hotel Rubbens

 DZIEŃ III     19.05 – Czwartek

godz.   7.00     – śniadanie

godz.   7.30      – wyjazd

Świnice Warckie – Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny    ..Msza św.

– Licheń (nocleg) – Arka

DZIEŃ IV     20.05 – Piątek  

godz.   6.00     Msza św.

godz.   7.30     – wyjazd

Gniezno – przejście przez Bramę Katedry (1050 – lecie Chrztu)

Szczecin

UWAGI:

  • Koszt pielgrzymki 300 zł (w tym: przejazd autokarem, 3 noclegi, 2 śniadania, parkingi, przewodnicy, ubezpieczenie).
  • Zaliczkę 100 zł wpłacamy przy zapisach.
  • Zapisy u księży w zakrystii lub na plebanii.
  • Wszyscy zabierają ze sobą dowód osobisty (PESEL) oraz dobry humor.
  • Telefon parafialny 453-51-44 , telefon kontaktowy: 601 91 06 76 – ks. proboszcz.
  • Program może ulec częściowo zmianie dla dobra pielgrzymów.

Wielkanoc w Ziemi Świętej 22-30 marzec 2016 r.

 1 Dzień: Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie, odprawa paszportowo bagażowa, przelot do Tel Aviv

 2 Dzień: Przylot do Tel Aviv w godzinach porannych. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej zbudowanej przez Króla Heroda Wielkiego. Przejazd do Haify, wizyta w kościele Stella Maris skrywającym Grotę Eliasza. Przejazd do Nazaretu w Galilei, wizyta w Kościele Zwiastowania NMP (Msza Sw.). Przejazd do Kany Galilejskiej gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu. Kolacja i nocleg w hotelu.

 3 Dzień: Śniadanie w hotelu. Przejazd na Górę Tabor – Kościół Przemienienia Pańskiego, miejsce w którym  Jezus ukazał sie w chwale swoim uczniom. Przejazd nad Jezioro Galilejskie. Rejs po jeziorze. Przejazd na Górę Błogosławieństw (Msza Św.) Przejazd do Tabgha, zwiedzanie Kościoła Prymatu Św. Piotra i Kościoła Rozmnożenia Chleba i Ryb, Przejazd do Kafarnaum zwiedzanie ruin starej synagogi. Przejazd do Betlehem na nocleg.

*Dla chętnych opcjonalnie lunch z Ryba Sw. Piotra: 15 $

 4 Dzień: Ten wyjątkowy dzień spędzimy przeżywając na nowo wydarzenia męki Chrystusa. Naszą podróż rozpoczniemy na Gorze Oliwnej. Przejdziemy do Kościoła Dominus Flevit, gdzie Jezus płakał nad losem Jerozolimy. Następnie udamy sie do Ogrodu Getsemani i do Bazyliki Agonii gdzie Jezus odczuwał trwogę przed swoim pojmaniem

i ukrzyżowaniem. Przejdziemy do kościoła Św. Piotra – Gallicantu, upamiętniającego zaparcia sie Św. Piotra oraz zobaczymy wiezienie w którym przetrzymywano Jezusa po pojmaniu. Przejdziemy do Ecce Homo miejsca wyszydzania Jezusa, gdzie ubrano go w szkarłatny płaszcz i włożono cierniowa koronę. Następnie przejdziemy drogą krzyżówą, wzdłuż Via Dolorosa. Kolacja i nocleg w Betlejem

 5 Dzień: Śniadanie w hotelu. Wizyta w Kaplicy Wniebowstąpienia. Przejście do Kościoła Pater Noster. Przejście Drogą Niedzieli Palmowej. Przejazd na Gore Syjon, zwiedzanie Kościoła Zaśnięcia Marii Panny, Grobu Króla Dawida

i Wieczernika. Kolacja i nocleg w Betlejem

 6 Dzień: Świąteczne śniadanie w hotelu. Przejazd do Betanii miejsca gdzie mieszkali Marta, Maria i Łazarz, zwiedzanie Grobu Łazarza. Przejazd przez Pustynie Judzką do Jerycha, widok na Gore Kuszenia. Przejazd obok Sykomory Zacheusza. Przejazd nad Morze Martwe. Wypoczynek nad Morzem Martwym. Kolacja i nocleg w Betlejem

 7 Dzień: Śniadanie w hotelu. Przejazd do Ein Karem, wizyta w Bazylice Nawiedzenia Św. Elżbiety i Kościele Św. Jana Chrzciciela. Panorama Nowego Miasta Jerozolimy. Przejazd do Betlejem, zwiedzanie Pola Pasterzy, przejazd do Bazyliki Narodzenia Pańskiego. Kolacja i nocleg w Betlejem.

 8 Dzień: Śniadanie w hotelu. Przejazd do Jerozolimy. Przejście na Wzgórze Świątynne, aby zobaczyć miejsce w którym stała Świątynia Jerozolimska. Przejście do Kościoła Św. Anny i zwiedzanie Sadzawki Betesda gdzie Chrystus uzdrowił paralityka. Przejście do Bazyliki Grobu Pańskiego i Msza Św. Cardo. Dzielnica żydowska. Następnie udamy sie pod Ścianę Płaczu, najświętszego miejsca dla Żydów. Przejazd do Grobu w Ogrodzie. Kolacja i nocleg w Betlejem.

 9 Dzień: W godzinach porannych transfer na lotnisko i wylot do Polski. Pożegnanie i zakończenie pielgrzymki.

Cenie zawiera: bilet lotniczy Warszaw – Tel Aviv – Warszawa, opłaty lotniskowe i paliwowe, transfer z i na lotnisko
w Tel Aviv, przejazdy klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelu pokoje 2os. z łazienką, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (do śniadania kawa/herbata, do kolacji dzbanek wody na stolik), udział w programie pielgrzymki, zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie z uwagi na ograniczenia władz lokalnych), bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim, taksówka na Górę Tabor, Tour Guide System (bezprzewodowy system oprowadzania grup), śniadanie wielkanocne w hotelu, opiekę polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie kosztów leczenia KL i następstw nieszczęśliwych wypadków NNW.

Cena podstawowa nie obejmuje: dopłaty do zakwaterowania w pokoju jednoosobowym 720zł., wydatków własnych, posiłków i napoi nie wymienionych w programie, dodatkowego ubezpieczenia dla osób przewlekle chorych lub powyżej 65r. życia, ubezpieczenia od rezygnacji.

Cena wyjazdu: 3400 zł. + 270 USD

Płatności: Przy zapisie należy wypełnić zaliczkę w wysokości: 500 zł. Pozostałą do uiszczenia kwotę należy wpłacić: II płatność 1000zł do dnia 30.09.2015r., III płatność 2900zł do dnia 20.02.2016., 270 USD – płatne na miejscu po przylocie.

Zapisy:   ks. Mariusz Szajda  Parafia św. Krzysztofa w Szczecinie, email: klub.podroznika@wp.pl; 502 038 396

Przy zapisie należy wypełnić formularza zgłoszenia uczestnictwa w pielgrzymce oraz wpłacić zadatek w wysokości 500 zł
– zadatek nie podlega zwrotowi.

Comments are closed